Üst Reklam 970x90
Onemsoft Bilişim
Onemsoft Bilişim
Nezih Varol

Nezih Varol

Mail: nezih.varol@hotmail.com

CHP’YE İNTİHAR SÜSÜ

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) 9 Eylül 1923’de Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından kuruldu.

Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk Türkiye Cumhuriyeti’ni 29 Ekim 1923 yılında kurdu, Cumhuriyetin de ilk Cumhurbaşkanı ilan edildi.

Türkiye Cumhuriyeti’nin ilk partisi ünvanını taşıyan CHP bu anlamda Cumhuriyetimizin de kurucu partisi.

Şimdi bu parti geçmişi, yaptıkları, kazandırdıkları yok sayılarak ezeli rakibi tarafından, kendi içinde parçalanıyormuş izlenimi ile intihar süsü verilerek öldürülüyor.

Öldürülen Atatürk’ün ilelebet payidar kalacak dediği Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucu partisi CHP.

Peki bu cinayetle ne amaçlanıyor?

Naçiz vücudu toprak olmuş, ama bu sürede ilelebet yaşayacak bir Cumhuriyet kurmuş olan Atatürk’ün mirasının topyekün ortadan kaldırılması olabilir mi?

Amaç tam da bu!

Ama unutulan bir şey var, Atatürk 1000 yılın dahisi olarak kabul ediliyor, eğer bir insan 1000 yılın dahisi ise 1000 yıl yaşayacak demektir.

Atamız 1881 yılında doğmuş, 1923 yılında Cumhuriyeti kurmuş, 1938 yılında vefat etmiş, bu tarihlerden hangisini başlangıç kabul ederseniz edin üzerine en az 900 yıl ekleyeceksiniz.

Dahinin doğum yılını bile başlangıç kabul etseniz izlerini ortadan kaldırmanız 2881 yılını bulacaktır.

Şimdilerde yapılmak istenen ne? Çok açık ortada olan Atamızın son icraatından başlayarak ilk icraatına kadar halka emanet ettiği maddi ve manevi mirası yok etmek.

Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının başlattığı, Türk halkının canıyla, kanıyla desteklediği mücadele sonucu kurtarılan genç ve modern Cumhuriyet Devleti üzerine kurulan can damarı 50’ye yakın fabrika ile güçlü ve yıkılmaz bir noktaya gelmişti, o halde önce bu fabrikalar yıkılmalıydı.

1924 yılından başlayarak Ankara Fişek Fabrikası (Fab), Gölcük Tersanesi, Şakir Zümre Fab, Eskişehir Hava Tamirhanesi, Alpullu Şeker Fab, Uşak Şeker Fab, Kırıkkale Mühimmat Fab, Bünyan Dokuma Fab, Eskişehir Kiremit Fab, Kırıkkale Elektrik Santrali ve Çelik Fab, Ankara Çimento Fab, Ankara Havagazı Fab, İstanbul Otomobil Montaj Fab, Kayaş Kapsül Fab, Nuri Killigil Tabanca, Havan ve Mühimmat Fab, Kırıkkale Elektrik Santrali ve Çelik Fab, Eskişehir Şeker Fab, Turhal Şeker Fab, Konya Ereğli Bez Fab, Bakırköy Bez Fab, Bursa Süt Fab, İzmit Paşabahçe Şişe ve Cam Fab, İzmit Kağıt ve Kartın Fab, Zonguldak Kömür Yıkama Fab, Keçiborlu Kükürt Fab, Isparta Gülyağı Fab, Ankara, Konya, Eskişehir ve Sivas Buğday Filoları, Kayseri Bez Fab, Nazilli Basma Fab, Bursa Merinos Fab, Gemlik Suni İpek Fab, Keçiborlu Kükürt Fab, Zonguldak Taş Kömür Fab, Ankara Çubuk Barajı, Barut, Tüfek ve Top Fab, Nuri Demirağ Uçak Fab, Malatya Sigara Fab, Bitlis Sigara Fab, Malatya Bez Fab, İzmit Kağıt ve Karton Fab, Karabük Demir Çelik Fab, Divriği Demir Ocakları, İzmir Klor Fab ve 1938 yılında Sivas Çimento Fabrikası kuruldu.

İlk Türk Uçağı NUD-36 Nuri Demirağ Uçak Fabrikası’nda üretildi, bu fabrikaların büyük bir bölümü devlet işletmesiydi.

1933-1939 arasında Türkiye’deki devlet işletmelerinin sayısı 36’dan 111’e çıktı, bütün bu fabrikalar ve diğer sanayi kuruluşları sayesinde ağır sanayi üretimi yüzde 152 artarken toplam sanayi üretimi yüzde 80 artış gösterdi.

Artış; kömürde yüzde 100, kromda yüzde 600, diğer madenlerde yüzde 200 olurken demir üretimi sıfırdan 180 bin tona çıkmış, şeker üretimi 200 misli artmış.

Atatürk’ün naçiz vücudunun toprak olmasıyla başlayan süreçte kurduğu Türkiye Cumhuriyeti’nin ilelebet payidar kalmaması ilk ve evvela bu fabrikaların kapatılmasıyla mümkün olabilirdi.

Hemen kollar sıvandı ve ikinci adam İsmet İnönü’nün çok partili dönemin kapısını açmasıyla başlayan, Demokrat Parti (DP) ve Anavatan Partisi (ANAP) ile devam eden süreçte tüm fabrikalar Devletin, yani halkın elinden alınıp yerli ve yabancı özel şahıslara satıldı.

Şimdi sıra 9 Eylül 1923’de Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından kurulan, Türkiye Cumhuriyeti’nin ilk partisi ünvanını taşıyan Cumhuriyetimizin kurucu partisi CHP’ye geldi.

“Eli kanlı, bebek katili PKK terör örgütünün siyasi ayağı” denilen HDP’nin bile varlığına müdahale etmeyip Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) çatısı altında yuvalanmasına göz yumanlara Cumhuriyetin kurucu partisi CHP’yi ortadan kaldırıyor dedirtmek hiç de akıllıca olmayacağından bu işi içeriden birileri yapmalıydı.

İşte O iki kişi şimdi meydana çıktı.

CHP’nin baş oyuncusu Edi ile Büdü İngiliz kanalı FOX TV’nin ışıkları altında halka karşı yönetenlerin kazanması için öldürücü son darbeyi vuracakları anı bekliyor.

Böylece CHP’nin intihar süsü verilmiş ölümüyle yok edilişi tarihin sayfalarına yazılmış olacak.

Yani öyle olacağını sanıyorlar; sanıyorlar ki Atatürk’ün naçiz vücudu toprak oldu, Cumhuriyeti ilelebet yaşatacak fabrikalar satıldı, kapatıldı, kurucu partiye de kilidi vurduk mu, işler tamam!

Öyle sanıyorlar, çünkü IQ’ları o kadar, zeka seviyeleri sınırlı.

O küçük beyinleriyle bir devi yıkmanın küçük hesapları peşindeler.

Size herkes gülüyor, farkında bile değilsiniz.

Çünkü basit, sıradan bir piyonsunuz.

Günü gelince çöpe atılacaksınız.

Yorum Yazın