Üst Reklam 970x90
Onemsoft Bilişim
Onemsoft Bilişim

“LEVENT KUTLU NE YAPMALI?”

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
“LEVENT KUTLU NE YAPMALI?”
Posta Manisa Gazetesi köşe yazarı Mustafa Pala, epilepsi hastası olan kardeşini hastanede ziyaret edemeyen, torununu da günlerdir göremeyen Levent Kutlu için hizmet verilmesini istedi.

Haber: Nezih VAROL

Posta Manisa Gazetesi ve Manisa İnternet Haber köşe yazarı Mustafa Pala, şehir dışındaki çiftliğinde yaşayan, ilgilenmek zorunda olduğu epilepsi hastası kardeşini hastanede ziyaret edemeyen, dünyaya yeni gelen torununu da günlerdir göremeyen 65 yaş üstündeki arkadaşı Levent Kutlu ve benzer durumda olan insanlara yardım edilmesi çağrısında bulundu. Mustafa Pala bu hafta köşesinde yer verdiği Levent Kutlu ve 65 yaş üstü insanların zor şartlardaki durumu hakkında şunları yazdı: “Karantina döneminde insanlardan uzak duracağız ancak insanlıktan değil. Soruları evden telefonla çözmeye çalışıyoruz. Ulaşabildiğimiz dostlardan yardım istiyoruz. Sağ olsunlar, yakınlarımız, tanıdıklarımız ‘Bir ihtiyacınız var mı?’ diye soruyorlar. İnsanlar insanların kıymetini insanlardan uzak kalınca daha iyi anlıyor. Üçpınar Köyü’nde kalıyorum, kentin yoğunluğundan uzakta. Rahatımız iyi. Üçpınar’da yarış atı yetiştiren üniversite arkadaşım Levent Kutlu ile telefonla konuşup öğrencilik günlerimize kadar gidiyoruz. Levent’in bir torunu oldu gidip göremedi. Levent’in epilepsi hastası bir kardeşi var Grandmedical Hastanesi’nde yatıyor. Levent kardeşinin vasisi, kardeşinin doktoru hastaneye çağırıyor, Levent 65 yaşın üstünde olduğu için gidemiyor. Gerçekten sıkıntılı bir durum, ne yapılabilir diye araştırıyor, hiçbir yerden olumlu bir yanıt alamıyor”.

“JANDARMA DESTEK OLMALI”

Posta Manisa Gazetesi ve Manisa İnternet Haber köşe yazarı Mustafa Pala zor durumdaki 65 yaş üstü insanlara Jandarma’nın destek olması gerekriğini belirterek düşüncelerini şöyle ifade etti: “Kaymakamlıktan izin alman gerekir diyorlar, kaymakamlığa gidemiyor. Ben de birkaç girişimde bulundum birkaç dostumu aradım sonuç alamadım. Bunun bir kolayı olmalı diye düşünüyorum. Levent’in sorunu çözümlenmeli. Levent yasalara saygılı eğitimli bir yurttaş. Üçpınar Jandarma bölgesi olduğu için Jandarma Leven’in sorunu çözmeli. Alıp hastaneye götürmeli. Ne gerekiyorsa yapılmalı. Kaymakamlıktan izin alınacaksa alınmalı. Levent’in aramadığı telefon kalmadı. Her aradığı araştırıp döneceğiz diyor ama dönmüyor. Bir belirsizlik var. Levent Kutlu’nun sorunu çözün lütfen. Koronavirüse karşı evde dikkat edilmesi gerekenlere ilişkin ne yapılması gerekiyorsa yapıyoruz. Ateş, öksürük, solunum sıkıntısı gibi belirti ve bulgularınız olmasa bile evden dışarı çıkmıyoruz. Kimsenin çıkmaması için de sosyal medya üzerinden çağrılar yapıyoruz. Çocuklarımıza yakınlarımıza aman olduğunuz yerde kalın yanımıza gelmeyin diyoruz. Gerekli duyarlılığı gösteriyoruz. Ancak, Levent Kutlu gibi sorunu olan yurttaşlara da ilgililer gerekli duyarlığı göstermeli. Levent mutlaka maske takmalı kendi aracıyla hastaneye gidip gelebilmeli”.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
OTOBÜSLERDE YOLCU DENETİMİÖnceki Haber

OTOBÜSLERDE YOLCU DENETİMİ

SAĞLIK ALANINDA 14 BİN İŞÇİ ALINACAKSonraki Haber

SAĞLIK ALANINDA 14 BİN İŞÇİ ALINACAK

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!