Onemsoft Bilişim
Onemsoft Bilişim

WEB SİTESİ REVAÇTA

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
WEB SİTESİ REVAÇTA
Teknolojideki gelişmeye paralel olarak web sitelerine olan talep artarken kayıtlı alan adının 4 milyonu aştığı belirtildi.

Haber: Nezih VAROL

2019 yılında bireysel ve kurumsal alan adlarının sayısının 4 milyonu aştığı, Türkiye’nin global barındırma sektöründen aldığı payın ise son 5 yılda yüzde 69 arttığı bildirildi. Web sitesi sayısı hızla artarken, dijital dönüşümü kolaylaştıran yüksek teknoloji çözümleri, inovasyon odaklı yeni nesil hosting şirketlerine de talebin artığı belirtiliyor. Öyle ki Türkiye’de son yıllarda döviz kurunda yaşanan dalgalanmalara rağmen dijital dönüşüm hız kesmeden devam ediyor. W3tech raporunu inceleyen hosting.com.tr'ye göre Türkiye’de yerleşik, bireysel ve kurumsal alan adı sayısı 4 milyonu aşarken bu alan adlarının yüzde 12’lik kısmı aktif bir web sitesi için kullanılıyor. Türkiye’nin global hosting sektöründen aldığı pay ise 2016 yılında yüzde 1,3 iken 2020 Ocak ayı itibariyle yüzde 2,2’ye yükseldi. Son 5 yıl içerisinde yaklaşık yüzde 69’luk artışa işaret eden bu rakam, Türkiye’de web sitelerine olan talebin hızla yükseldiğini de doğruluyor.

YAZILIMCI GEREKTİRMEYEN SİTELER DAHA GÖZDE

Web sitesi açmak isteyen kullanıcıların açık kaynak kodlu içerik yönetim sistemleri ile hazır web sitesi çözümlerine ilgisi artarken, geleneksel web çözümleri sunan şirketlere yapılan taleplerde daralma yaşanıyor. Yazılımcı bağımsız içerik üretebilme özgürlüğü sayesinde geleneksel hosting yaklaşımlarının yerini yüksek hız, kesintisizlik ve kolay yönetilebilirliğe bıraktığını ifade eden hosting.com.tr CTO’su Fatih Gülsuyu “Bu dönüşüme adapte olamayan ve uzunca bir süredir pazarda yoğun talep gören ana akım hosting şirketlerinin barındırdığı web sitesi sayılarının hatrı sayılır biçimde azalması, bu trendin inovasyon odaklı yeni nesil hosting şirketleri tarafından sırtlandığını gösteriyor” dedi.

250 BİN DOLARLIK DONANIM YATIRIMI

2019 yılında yüzde 75 büyüyen hosting.com.tr’nin son 5 yıldır kesintisiz büyüdüğünü söyleyen Fatih Gülsuyu şunları söyledi: “Son dönemde 250 bin dolarlık donanım yatırımı gerçekleştirdik ancak bundan daha önemlisi Ar-Ge ve inovasyona yaptığımız yatırımlar sayesinde geleneksel rakiplerimizden çok daha farklı bir konumdayız. Pazarda müşteri deneyimine yatırım yapan ve daima gerçekçi kampanyalar ve net fayda ile müşteri iletişimini sürdüren hosting.com.tr olarak 2020’de de istikrarlı büyümemizi sürdürmeye kararlıyız”.

“SİTENİZİ ANINDA YAYINA ALABİLİYORSUNUZ”

Yazılımcı gerektirmeyen hazır web çözümlerinin aynı hız, güvenlik ve sürdürülebilir kaliteyi sunabildiğini aktaran hosting.com.tr kurucu ortağı Cüneyt Yağız ise, “Dakikalar içerisinde yayına alabileceğiniz hazır web sitesi çözümlerini kullanarak işinizi ya da hobilerinizi yansıtan profesyonel bir web sitesine sahip olabilirsiniz. Özelleşmiş ihtiyaçlarınız için her ölçekte, tüm yazılım envanterleri ile uyum içinde çalışan web sitelerini tek noktadan kolayca yönetebilirsiniz. Üstelik ihtiyaç duyduğunuz an profesyonel ve çözüm odaklı destek merkezimize ulaşmanız mümkün” dedi.

“İHTİYACA ODAKLI PRATİK ÇÖZÜMLER ÜRETİYORUZ”

Dijital dönüşüm adımlarını hızla atan Türkiye’de, web sitesi ve e-posta servisleri gibi internet varlıklarına olan talebin her geçen gün arttığını belirten Cüneyt Yağız, “Geriye dönüp baktığımızda bir web sitesine sahip olmak için yazılım ve tasarım bilgisine sahip olmanız ya da bu iş için profesyonel destek almanız gerekirdi. Bugün ise var olan pratik çözümler sayesinde web sitenizi dakikalar içerisinde oluşturmanız mümkün. Bu durum, pazarda sadece teknik donanıma sahip insanların değil, herkesin bir web sitesine sahip olabileceği gerçeğini ortaya koydu” açıklamasında bulundu.

 


 • 1
  SEVDİM
 • 1
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
PERŞEMBE PAZARI NEREDE KURULACAK?Önceki Haber

PERŞEMBE PAZARI NEREDE KURULACAK?

ÜRETİCİYE YATIRIM ÖDÜL ALDISonraki Haber

ÜRETİCİYE YATIRIM ÖDÜL ALDI

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!