Üst Reklam 970x90
Onemsoft Bilişim
Onemsoft Bilişim

PROTOKOLDEN 19 MAYIS TEBRİKLERİ

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
PROTOKOLDEN 19 MAYIS TEBRİKLERİ
19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı vesilesiyle Manisa protokolünün önemli isimleri tebrik mesajlarını yayımladılar.

CENGİZ ERGÜN: “Bugün, cumhuriyetimizin kurucusu, büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ün gençlere armağan ettiği 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramımızı kutluyoruz. Büyük önderimizin Türk milletiyle birlikte 19 Mayıs 1919’da başlattığı kurtuluş mücadelesi, 26 Ağustos 1922’de Büyük Taarruz ile sonuçlandı ve büyük Türk milleti 30 Ağustos 1922’de zaferini ilan ederek, Türk’ün hiçbir boyunduruk altına girmeyeceğini dosta ve düşmana gösterdi. Türkiye Cumhuriyeti’nin dönüm noktası olan 19 Mayıs tarihini Büyük Atatürk, Türk gençliğine bayram olarak armağan etti. Bir milleti ayağa kaldıran, her karanlığın aydınlığa çıkacak bir yolunu bulan büyük deha, ebedi başkomutanımız Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde ve O’nun fikirleri ışığında Türkiye Cumhuriyeti’nin ilelebet payidar yaşaması için hepimiz çok çalışacağız. Bu duygularla Milli Mücadelemizin 101’inci yılını kutluyor; başta büyük önderimiz Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bu vatan için canlarını ve kanlarını seve seve feda eden aziz atalarımızı saygı, rahmet ve minnetle anıyorum. Ne mutlu Türküm diyene.”

 

MEHMET ÇERÇİ: “Türk Gençliği Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde Samsun’dan yakılan kurtuluş meşalesinin 101. yılını kutluyor. Atatürk, Türk Milleti’nin bir destan yazarak kazandığı zaferin ilk adımı olan bugünü, “Ey yükselen yeni nesil gelecek sizindir. Cumhuriyeti biz kurduk, Onu sonsuza kadar yaşatacak olan sizlersiniz” diyerek gençlere armağan etmiştir. Gençlerimiz, tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını nedeniyle 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nda meydanlarda değil evlerinde olacak. Bayram coşkusunu hayat eve sığar diyerek evlerinde yaşayacak. Yunusemre Belediyesi olarak bizler de ‘Gelecek Nesiller İçin’ sloganıyla çıktığımız bu yolda gençlerimiz için çalışıyoruz. Bünyemizde binlerce sporcu yetiştiriyor, eğitimlerine destek vererek onları geleceğe hazırlıyoruz. Sevgili gençler, unutmayın ki; Geleceğin Türkiyesi omuzlarınızda yükselecek. Bu günlerde fiziken ayrıyız belki ama gönüllerimiz bir. Bu zor günler geçtiğinde yine buluşacak, bayramımızı da layığıyla kutlayacağız.  Bu duygu ve düşüncelerle; Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehitlerimizi saygıyla anıyor; milletimizin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutluyorum."

 

ÖMER FARUK ÇELİK: “Gazi Mustafa Kemal’in 19 Mayıs 1919 da Samsun’a ayak basması, Anadolu’nun istiklal mücadelesinin meşalesidir. İstiklal mücadelesi bu hareketin aydınlığında Anadolu’nun her yerine büyük bir azimle yayılmıştır. 19 Mayıs’ta Samsun’da başlayan bu kutlu mücadele, Büyük Taarruz Zaferi’yle taçlanarak Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerini oluşturmuştur. 19 Mayıs 1919, bağımsızlığımızın miladıdır ama bağımsızlık mücadelemizin sonu değildir. Dünyanın altın köprüsü ve medeniyetler beşiği konumundaki vatan toprağımız Anadolu’yu dün işgal eden güçler, bugün de kılık ve taktik değiştirerek saldırılarını sürdürmektedir. Ancak şu husus iyi bilinmelidir ki; kim ne yaparsa yapsın, hangi kılığa girerse girsin ve içimizdeki hangi uşaklar, hainler, gafiller, maşalar ve kandan beslenenlerle işbirliği yaparsa yapsın, muasır medeniyet yolundaki kutlu yürüyüşümüz kararlılıkla devam edecek, Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır. Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluş hedeflerine erişmede en büyük güç kaynağımız, milletimizin bağımsızlık ideali, milli irade, kahraman şehitlerimiz ve gençlerimizdir. Gençlerimizin daha iyi imkanlara ve donanıma kavuşması için yurt genelinde hükümetimiz, Şehzadelerde ise kurumlarımız ve Şehzadeler Belediyesi olarak bizler her türlü imkanı tahsis ediyoruz. Gençlerimizin geleceğe güvenle hazırlanmaları için onlara verdiğimiz eğitim, spor, kültür ve sanat alanındaki desteklerimiz artarak devam edecektir. Gençlerimizin, ailelerinin ve milletimizin özveriyle sağladığı imkanları fedakarca değerlendirerek, atalarının mirası Türkiye Cumhuriyeti’ne sahip çıkacaklarına ve birçoğu gerçekleştirilmiş olan kuruluş felsefesindeki hedefleri 2023 yılında tamamlayacaklarına bütün varlığımızla inanıyoruz. Bu yıl 19 Mayıs coşkumuzu, tüm dünyayı etkisi altına alan pandemi nedeniyle gençlerimiz ile birlikte meydanlarda yaşayamayacağız. Ancak biliyoruz ki bu yıl alınan tüm tedbirler gelecek güzel günlerimiz için. Bu yıl evlerimizde yaşamak durumunda kalacağımız bayram coşkumuzu gelecek yıllarda çok daha güzel bir şekilde yaşayacağız. Bu duygu ve düşüncelerle Gazi Mustafa Kemal ve kahraman silah arkadaşlarını, bu vatan için can veren şehitlerimizi rahmet ve minnetle yad ediyor, sevgili gençlerimizin ve aziz milletimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı içtenlikle kutluyorum.”  


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
19 MAYIS'TA 'EVDE KAL HAREKETSİZ KALMA'Önceki Haber

19 MAYIS'TA 'EVDE KAL HAREKETSİZ KALMA'

MOTOSİKLET KUNDAKLANDI SERVİS DE YANDISonraki Haber

MOTOSİKLET KUNDAKLANDI SERVİS DE YANDI

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!