Üst Reklam 970x90
Onemsoft Bilişim
Onemsoft Bilişim

MİLLET ÇARŞISI’NDA İLK PAZAR KURULUYOR

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
MİLLET ÇARŞISI’NDA İLK PAZAR KURULUYOR
Türkiye’nin en modern kapalı pazaryeri olan Yunus Emre Millet Çarşısı’nda ilk pazar, 31 Mart Salı günü kuruluyor. Tüm dünyada görülen korona virüs (KOVİD-19) önlemleri kapsamında yalnızca meyve, sebze ve temizlik malzemesi satışı yapılacak, tezgâh aralıkları ise 3 metre olacak. 

 Türkiye’nin en modern 2 katlı kapalı pazaryeri Yunusemre’de kuruluyor. İçişleri Bakanlığı’nın yayımladığı genelde kapsamında pazarda yalnızca sebze, meyve, tahıl, bakliyat, temizlik malzemesi gibi temel gıda/temizlik maddelerin satışı yapılacak. Temel gıda/temizlik malzemesi dışında giyim, oyuncak gibi zaruri olmayan ihtiyaç maddelerinin satışına izin verilmeyecek. Alınan önlemler kapsamında pazarcı esnafı kişisel hijyen kurallarına uyması konusunda uyarılarak koruyucu önlemleri alması sağlanacak. Pazarda ambalajsız satılan yaş sebze ve meyvelerin tüketicilerce temas edilmeden, doğrudan pazarcı esnafı tarafından hijyen koşullarına dikkat edilerek poşetlenmesi sağlanacak. Pazarcı esnafı ve alışveriş yapan vatandaşların sosyal mesafesinin korunması için tezgah aralıkları 3 metre olacak.  Pazar en geç saat 19.00’a kadar faaliyet yürütebilecek. Pazaryerinde pazar esnafı ve vatandaşlar için el dezenfektanı konusunda destek olunacak, maske ve eldiven dağıtımı yapılacak. Vatandaşların pazaryerine ulaşımı için belirli mahallelerden, alınan önlemlere uyulacak şekilde ücretsiz ring seferleri düzenlenecek. Kendi aracıyla gelmek isteyen vatandaşlar için kapalı ve açık otoparklar da mevcut.

 

ÖNLEMLER HAT SAFHAYA ÇIKARILDI

 

Yunusemre Belediyesi’nin Manisa’da pazaryeri sorununu ortadan kaldıracak projesinde tezgâhların 31 Mart Salı günü kurulacağını dile getiren Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, salgın dolayısıyla vatandaşların herhangi bir sıkıntı yaşamaması için önlemlerini arttırdıklarını söyledi. Tüm dünyayı etkisi altına alan korona virüs salgını konusunda uyarılarını yineleyen Başkan Çerçi, bu konuda alınan tüm önlemlere de uyulmasını istedi. Başkan Çerçi konuya ilişkin yaptığı açıklamada; “Pazarcı esnafımızın pek çok sorununu ortadan kaldıracak modern pazaryerinde tezgahlar kuruluyor. 31 Mart Salı günü açılacak pazaryerinde İçişleri Bakanlığımızın yayımladığı genelge doğrultusunda önlemlerimizi sıklaştırdık. Hem esnafımızın hem de buraya alışveriş yapmaya gelecek vatandaşımızın herhangi bir mağduriyet yaşamaması bizim için önemli. Bu nedenle pazaryerinde vatandaşlarımız zaruri ihtiyaçlarını karşılayabilecek. Bu vesile ile vatandaşlarımızdan zorunlu olmadıkça dışarı çıkmamalarını, çıkmaları durumunda da kişisel önlemlerini almalarını önemle rica ediyorum” diye konuştu. 


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
ABD'DEN GELEN 210 KİŞİ KARANTİNADAÖnceki Haber

ABD'DEN GELEN 210 KİŞİ KARANTİNADA

KURALLARA UYMAYANLARA CEZA YAĞDISonraki Haber

KURALLARA UYMAYANLARA CEZA YAĞDI

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!