Onemsoft Bilişim
Onemsoft Bilişim

HUZUREVİ’NDE ADIMLAR DİKKATLE ATILIYOR

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
HUZUREVİ’NDE ADIMLAR DİKKATLE ATILIYOR
Manisa Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı ekipleri, huzurevi sakinlerinin üzerine titriyor.

Yurt genelinde koronavirüsle mücadele kapsamında tedbirler en üst seviyeye çıkarılırken, Manisa Büyükşehir Belediyesi de il genelinde bu çalışmalarını büyük bir titizlik ve hassasiyetle sürdürüyor. Yaşları itibari ile risk grubunda bulunan Manisa Büyükşehir Belediyesi İsmail-Muammer Cider Huzurevi sakinleri için de, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından açıklanan ek tedbirlerin yanı sıra Manisa Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı ekipleri, huzurevi sakinlerinin üzerine titriyor.

PERSONELE DÜZENLİ EĞİTİM VERİLİYOR

İl genelinde olduğu gibi, Covid-19 salgını ile mücadele kapsamında Manisa Büyükşehir Belediyesi İsmail-Muammer Cider Huzurevi’nde de Manisa Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından düzenli olarak dezenfeksiyon çalışmaları devam ediyor. Huzurevi sakinlerinin yaşları itibari ile risk grubunda olmalarından dolayı huzurevi çalışanları tarafından tedbir ve önlemlerin en üst düzeyde uygulandığını belirten Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, “Yaşlı ve yaşlı bakıcı personelimize düzenli olarak virüsten korunma ve hijyen eğitimi konusunda bilgiler verilmekte, yaşlılarımızın dışarıda enfekte olmaması için dışarı çıkmalarına izin verilmemekte ve yaşlılarımızın tüm ihtiyaçları belediyemiz tarafından karşılanmaktadır. Dışarıdan dezenfekte işlemi yapılmadan kuruma kimse alınmamaktadır. Ayrıca huzurevimizin yol ile arasına bariyer çekilerek, kontrolsüz giriş ve çıkışlar engellenmiştir” dedi.

SOSYAL İZOLASYON ODASI KURULDU

Alınan tedbirler sayesinde huzurevi sakinlerinin sağlık durumlarının iyi olduğunu ve herhangi bir olumsuzluk olmadığını belirten Başkan Ergün, “Ancak Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından huzurevlerinde alınması gereken tedbirler ile ilgili yazılara istinaden sonraki günlerde ihtiyaç olması halinde kullanılmak üzere kuruluşumuzda Sosyal İzolasyon Odası oluşturmak için AFAD ile işbirliği yapılarak, içerisinde tuvaleti ve banyosu bulunan konteyner temin edildi. Belediyemiz, vatandaşlarımız ve yaşlılarımızın bu süreçte yanında olmaya devam edecek ve çalışmalarımız titizlikle sürecektir. Ayrıca bu süreçte dışarıdan ziyaretçileri kabul etmiyoruz. Tüm çalışanlarımız ve yaşlılarımızın ateşleri belli aralıkla gün içinde ölçülüp not alınıyor. Yeni nakil ve yeni yaşlı alımı da bakanlık genelgesi ile yasaklandı” diye konuştu.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
ŞEHİDİMİZ SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDIÖnceki Haber

ŞEHİDİMİZ SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

SANAYİ’DE KONTEYNERLERE DEZENFEKTESonraki Haber

SANAYİ’DE KONTEYNERLERE DEZENFEKTE

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!