Üst Reklam 970x90
Onemsoft Bilişim
Onemsoft Bilişim

SULAR HALA AKMIYOR

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
SULAR HALA AKMIYOR
MASKİ Genel Müdürlüğü 3 gündür devam eden su kesintisi sorununun giderildiğini açıkladı ama vatandaşlar pek çok mahallede susuzluğun devam ettiğini söylüyor.

MASKİ Genel Müdürlüğü İçme Suyu Daire Başkanı Bircan Kaynak, Uncubozköy’de bulunan ve merkezde birçok mahalleye hizmet veren su deposunu besleyen ana hatlarda meydana gelen arıza onarım çalışmalarını yerinde inceledi. Ekiplerin titiz müdahalesi sayesinde tüm arızalar giderilerek, şebekelere suyun verilmesi sağlandı.

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü İçme Suyu Daire Başkanı Bircan Kaynak, Manisa merkezde yaşanan uzun süreli su kesintisine neden olan arızaların giderilmesi adına yürütülen çalışmaları yakından takip etti. İçme Suyu Dairesi Başkanlığı ekiplerince yürütülen yoğun çalışmalar sonucunda, ana depoyu besleyen her iki kaynaktaki patlaklar tamir edilerek şebekelere su verildi.

Ani patlakların üst üste yaşanması kesinti süresini uzattı

İçme Suyu Daire Başkanı Bircan Kaynak, uzun süren kesintinin nedenleri hakkında vatandaşları konuyla ilgili detaylı şekilde bilgilendirdi. Daire Başkanı Kaynak, “Dün sabah saatlerinde Uncubozköy’de bulunan merkez depomuzu besleyen 600’lük ana hatta bir patlak oluştu. Bu nedenle de buradan su alan 75. Yıl, Güzelyurt ve Laleli mahallelerimizde su kesintileri yaşandı. Bu esnada bir diğer besleme kaynağımız olan hatta da patlak olması üzerine, mevcut kesintinin süresi uzadı. Şuan tüm arızalar giderilerek, depolara su verildi. Depolardaki seviyelerin yükselmesiyle birlikte birkaç saat içerisinde basınçtan kaynaklı sorunlar da ortadan kalkacaktır” dedi.

Sistemler, elektrik kesintilerinden doğrudan etkileniyor

Sürenin uzamasındaki bir diğer dezavantajın ise elektrik kesintisi olduğunu belirten Kaynak, sözlerine şunları ekledi: “Şehrimizde sular yer altından elektrikli pompalar ile çekilerek depolara basılıyor. Dolayısıyla tüm elektrik kesintilerinden doğrudan etkileniyoruz ve bu da su temini sürecine müdahalede bulunuyor. Elektrik kesintisi süresince yüzeye yeni su çekilemediği için depolardaki seviyeler de kullanıldıkça azalıyor ve sorun yaşanıyor. Bu şekilde elimizde olmayan sebeplerden ötürü uzun süreli bir kesinti yaşanmasından ötürü tüm halkımızdan özür diliyoruz.”

Dedikleri olmadı kesintiler sürüyor

Yetkililer tarafından yapılan açıklamaya rağmen bazı mahallelerde su kesintisinin devam ettiği vatandaşlar tarafından bildirildi. Manisainternethaber’i arayan onlarca vatandaş su kesintisinin devam ettiğini, büyük sıkıntı yaşadıklarını, bu devirde su kesilmesinin üç gün devam edemeyeceğini söylediler. Vatandaşlar bu çileye acilen son verilmesini istediler.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
MOSB’DE SANAYİ HAMLESİÖnceki Haber

MOSB’DE SANAYİ HAMLESİ

TERÖRLE MÜCADELE KONFERANSI YAPILACAKSonraki Haber

TERÖRLE MÜCADELE KONFERANSI YAPILACAK

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!