Onemsoft Bilişim
Onemsoft Bilişim

MANİSALILAR FEDERASYONU TANITILDI

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
MANİSALILAR FEDERASYONU TANITILDI
Manisa için hizmet veren 9 derneğin bir araya gelerek kurduğu Manisalılar Federasyonu’nun tanıtımı geniş bir katılımla Öğretmenevi’nde gerçekleşti.

Haber: Nezih VAROL

Manisa’da 9 dernek bir araya gelerek Manisalılar Federasyonu’nu kurdu. Manisalılar Federasyonu tanıtım toplantısı Öğretmenevi’nde kahvaltılı bir etkinlikle gerçekleşti. Doğtaş Mobilya sponsorluğunda gerçekleşen programa Manisa Büyükşehir Belediye Başkanvekili Mehmet Güzgülü, Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, Manisa Barosu Başkanı Ali Arslan, MESOB Başkanı Hasan Geriter, MESKOP Başkanı Recep Çınar, Şehzadeler Ziraat Odası Başkanı Hüseyin Altındağ, Ticaret Borsası Başkanı Sadık Özkasap, Yunusemre Belediye Başkan Yardımcısı Dilşat Ulaş, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve çok sayıda Manisalı katıldı. Manisalılar Federasyonu Başkanı Yüksel Ülker, yeni kurulan Manisalılar Federasyonu’nu Manisa’ya duyurmak amacıyla bu programı gerçekleştirdiklerini söyledi. Ülker, “Bizler bir yıllık hazırlık sürecinin sonunda 9 derneğin el ele vermesi neticesinde bu federasyonu kurduk. Önümüzdeki günlerde 4 derneğimiz daha Federasyonumuza katılacaktır. Amacımız Manisa’da ve Türkiye’nin değişik illerinde kurulu olan Manisa ili ve ilçelerini kapsayan dernekleri tek çatı altında birleştirmek, yaşanan şehirde, kentlilik bilincini oluşturup geliştirme, kent kimliğini koruma ve yaşatma adına tüm il, ilçe sınırları içerisinde ve yurt içi- yurt dışında faaliyet gösteren ortak ilke ve hedefleri benimseyen, kuruluş amaçları aynı doğrultuda olan derneklerin ortak sesi olarak çalışmalar yapmak, kentimizin, ülkemizin sosyal ve kültürel kalkınmasına katkıda bulunmaktır” dedi.

MANİSA LOBİSİNE KATKI SAĞLAYACAK

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanvekili Mehmet Güzgülü, birlikte nizam, ayrılıkta nifak olduğunu belirtti. Böyle birlikteliğin kapısı açıldığı olduğu için çok mutlu olduğunu kaydeden Güzgülü, Manisa’da ilçelerin bir çatı altında toplanmasının önemli olduğunu belirtti.  Manisa olarak çok güçlü olduklarını ancak hiçbir yerde lobi yapamadıklarını ifade eden Güzgülü, bu birlikteliğin Manisa lobisin katkı sağlayacağını vurguladı.  Manisa Barosu Başkanı Ali Arslan ve MESOB Başkanı Hasan Geriter, da birer konuşma yaparak Manisalılar Federasyonun Manisa’ya hayırlar getirmesini temenni ettiler. Manisalılar Federasyonu’nu temsil eden dernekler şunlar: Demircililer Yardımlaşma, Dayanışma ve Kültür Derneği, Saruhanlılar Yardımlaşma, Dayanışma, Eğitim, Kültür, Spor ve Turizm Derneği, Manisa Gökçeörenliler ve Gökçeöreni Sevenler Derneği, Selendi Çampınar ve Çamyayla Yörükleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, Manisa Selendililer Kültür, Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği. Muradiye Yardımlaşma, Dayanışma, Eğitim ve Kültür Derneği  (MUR-DER), Manisa Gördesliler Kültür ve Dayanışma Derneği. Manisa Büyükşehir ve İlçeleri Yardımlaşma, Dayanışma ve Kültür Derneği, Yuntdağı Köyleri Sosyal Yardımlaşma Dayanışma Kalkınma ve Turizm Kültür Derneği (YUNTKÖYDER ).

 


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
AK PARTİ'DE SALİH HIZLI DÖNEMİÖnceki Haber

AK PARTİ'DE SALİH HIZLI DÖNEMİ

“TERÖRÜN KÖKÜNÜ KAZIYACAĞIZ”Sonraki Haber

“TERÖRÜN KÖKÜNÜ KAZIYACAĞIZ”

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!