Nezih Varol

Nezih Varol

Mail: nezih.varol@hotmail.com

CHP'Lİ TEFECİ YOK MU?

Ben de bu hafta ülkemizde yaşanan ekonomik krizden, yoksulluktan, borç bataklarından, tefecilerden bahsedecektim ki, CHP Manisa İl Başkanı Semih Balaban'ın 'Tek Adam İktidarının Kazananı Tefeciler Oldu' yargısına vardığı basın açıklaması denk geldi!

Balaban'ın AKP'nin yanlış ekonomik politikaları nedeniyle vatandaşın borç batağına sürüklendiğine ve tefecilerin bu dönemde daha da arttığına dikkat çeken açıklamasına katılmakla beraber, bir iki ekleme yapmak ve uyarıda bulunmak gereği hâsıl oldu.

Önce açıklamadan bazı kesitler vereyim;

"Ülkemizde her gün daha da derinleşen ekonomik kriz nedeniyle vatandaşlarımız artık çıkar yol bulamayacak duruma geldi...

Bankalarla başı dertte olan vatandaşlarımız çareyi tefecilere başvurmakta buluyor...

Genel Başkan Yardımcımız, İstanbul Milletvekilimiz Gamze Akkuş İlgezdi’nin çalışmaları sonucunda ortaya çıkan tablo oldukça vahim; son 12 yılda 118.000 kişinin tefecilik suçlamasıyla hakkında işlem başlatıldığını gördüğümüz raporda yalnızca son 3 yılda tefecilik yapanların sayısında yüzde 77 artış yaşandığı görülüyor...

Bu tablo bizlere açıkça gösteriyor ki bugün vatandaşın helal lokmasına tefeciler ortak olmuştur..."

Peki bugün vatandaşın helal lokmasına ortak olan tefeciler dün neredeydi?

Bu tefeciler kimler, bir kimlikleri, siyasi görüşleri, üye oldukları siyasi partiler var mı ve bu partilerin yönetimlerinde yer alıyorlar mı?

Sonuçta tefeci denilen de bu ülkenin vatandaşı, A veya B partisine oy veriyor ve hatta o partinin içinde üst düzey yönetimlere geliyor.

Tek Adam partilisine "Git tefecilik yap" mı diyor?

Tek Adam "Ben ülke ekonomisini biraz bozayım, bizimkiler de tefecilik yapıp köşe olsun" mu diyor?

Bu tefeciler, fırsatçılar, stokçular, dolandırıcılar, işyerlerine çökenler, varlık içinde olup çek-senet borcunu ödemeyenler CHP veya diğer muhalefet partilerinin içinde yok mu, yönetimlerin de yok mu?

CHP Genel Başkan Yardımcısı Akkuş tefecilik yapanların artış oranını verirken yüzde kaçının CHP'li tefeci olduğunu vermeyi unutmuş?

Tek Adam'ın tefeci sayısı artarken CHP'ninkiler yerinde saymadı.

Ben kendi adıma AKP'li, MHP'li olduğu kadar CHP'li tefeci de tanıyorum.

Tefecinin eline düşen vatandaşlar da o tefecileri tanıyor, siyasi kimliklerini biliyor.

Ben Akkuş'un araştırması kapsamında tüm genel ve yerel siyasetçilerimize şu öneri bulunmak isterim;

Partinizin içindekileri iyi tanıyın, çarşıda, sokakta esnaf ve vatandaş ziyaretleri yaparken kimlerle dolaştığınıza iyi bakın.

Tefecinin eline düşen vatandaş, yanınızda O tefeciyi görünce konuştuklarınızın bir inandırıcılığı kalmıyor.

Facebook Yorum

Yorum Yazın