Onemsoft Bilişim
Onemsoft Bilişim

VALİ DENİZ GAZETECİLERE KİTAP HEDİYE ETTİ

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
VALİ DENİZ GAZETECİLERE KİTAP HEDİYE ETTİ
10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle etkinlik düzenleyen Manisa Valisi Ahmet Deniz ‘Manisa Her Yerde Okuyor’ projesi kapsamında gazetecilere kitap hediye etti.

Haber: Nezih VAROL

Manisa Valisi Ahmet Deniz tarafından 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle Giritligil Otel’de buluşma düzenlendi. Vali Ahmet Deniz’in Manisa’da görev yapan yerel ve ulusal basın mensuplarını ağırladığı programda Manisa Basın İlan Kurumu Şube Müdürü Yusuf Kahraman, Manisa Valiliği Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Nagihan Eroğlu, Manisa Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ali Filizkan, Demokrat Gazeteciler Yazarlar Derneği Başkanı Hakan Özen, Manisa Gazeteciler Yayıncılar Derneği Başkanı İsmail Aydın ve Manisa Çalışan Gazeteciler Derneği Başkanı Turgay Duyar da bulundu. Günün anlam ve önemi hakkında konuşan Manisa Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ali Filizkan, 2019 yılının gazeteciler açısından çok kötü geçtiğini ifade ederek binden fazla gazetenin kapandığını, gazetecilerin işsiz kaldığını vurguladı. Filizkan, Manisa Merkez’de 3 gazete olmak üzere il genelinde 4 gazetenin ve 1 televizyonun yayın hayatına son verdiğini kaydetti.

MANİSA’NIN TANITILMASINI İSTEDİ

Manisa Valisi Ahmet Deniz, gazetecilerin bir yandan görevlerini yerinen getirirken, bir yandan da şehrin tanıtımını yaptığını vurguladı, vatandaşlara basın sayesinde daha çabuk ulaştıklarını belirtti. Manisa’nın tarihiyle, kültürüyle, sanayisiyle önemli bir şehir olduğunu belirten Vali Deniz, Manisa’nın Türkiye’nin en gözde şehirlerinden biri olduğunu, ancak Türkiye’nin Manisa’yı yeteri kadar tanımadığını söyledi, görevlerinin Manisa’yı en güzel şekilde tanıtmak olduğunu söyledi.

“EĞİTİMDE İSTENEN SEVİYEDE DEĞİLİZ”

Birçok alanda başarılı olduklarını ancak eğitimde istenen seviyede olmadıklarının altını çizen Vali Deniz, eğitimde başarıyı yakalamak için projeler geliştirdiklerini ifade etti. Vali Deniz, kitap okuma alışkanlıklarının artırmak için çalıştıklarını, çocukların herhangi bir spor alanıyla ilgilenmesini istedi. Vali Deniz, 32 kütüphanenin ihalesini yaptıklarını aktararak, 200 bin kitabı kütüphanelerle buluşturacaklarını açıkladı. Programın sonunda Manisalı gazeteciler Vali Deniz tarafından dağıtılan kitapları okuyarak ‘Manisa Her Yerde Okuyor’ projesine destek verdi.

Programa Vali Ahmet Deniz’in yanı sıra Manisa Basın İlan Kurumu Şube Müdürü Yusuf Kahraman, Manisa Valiliği Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Nagihan Eroğlu, Manisa Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ali Filizkan, Demokrat Gazeteciler Yazarlar Derneği Başkanı Hakan Özen, Manisa Gazeteciler Yayıncılar Derneği Başkanı İsmail Aydın ve Manisa Çalışan Gazeteciler Derneği Başkanı Turgay Duyar da bulundu.

             


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
EVİNDE ÖLÜ BULUNDUÖnceki Haber

EVİNDE ÖLÜ BULUNDU

MANİSA EKONOMİSİ İÇİN BİRLEŞTİLERSonraki Haber

MANİSA EKONOMİSİ İÇİN BİRLEŞTİLER

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!