Onemsoft Bilişim
Onemsoft Bilişim

SEVGİLİLER GÜNÜ’NDE TAKLİTLERDEN SAKININ!

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
SEVGİLİLER GÜNÜ’NDE TAKLİTLERDEN SAKININ!
Manisa Kuyumcular Derneği Başkanı Erkan Özşen 14 Şubat Sevgililer Günü’ne az bir zaman kala taklit ürünler konusunda önemli uyarılarda bulundu.

14 Şubat Sevgililer Günü’ne az bir zaman kaldı. Manisa’da bu özel günde işlerin yoğunlaşmasıyla Kuyumcular Çarşısı hareketlenmeye başladı. Kuyumcular işyerlerinin önünü birbirinden güzel çalışmalarla süsledi.  83 kuyumcunun bulunduğu Manisa Kuyumcular Derneği Başkanı Erkan Özşen, 14 Şubat Sevgililer Günü öncesi özellikle imitasyon olarak taklit edilen ürünler konusunda önemli uyarılarda bulundu. BU özel gün nedeniyle Kuyumcular Çarşısı’nda hareketliliğin olduğunu belirten Özşen, “Çarşıda bunun heyecanı yaşanıyor. Bizde 14 Şubat’a özel ürünler hazırlamaya çalıştık esnaf arkadaşlarımızla birlikte. Daha çok hediyelik, herkesin ekonomisine uygun olan ürünleri tercih ediyoruz. O şekilde bir çalışmamız mevcut” dedi.

SIKI DENETİM VAR

Kuyumcular Çarşısı’nın dernek tarafından denetlendiğini, bundan dolayı da güvenli bir çarşı olduğunu kaydeden Başkan Özşen, alınan ve satılan ürünlerin her daim denetim altında olduğunu açıkladı. Bundan dolayı vatandaşların çarşı sınırları içerisinde gönül rahatlığıyla alışveriş yapabileceğini aktaran Özşen şu uyarıda bulundu: “Fakat farklı mecralardan altın temin etmek isteyen vatandaşlarımıza bir uyarı yapabiliriz. İnternet ortamında satılan altınlar mevcut. Güvenilir sayfalardan alınması gerekiyor. Yani bir mağaza konsepti, bir internet konsepti olan sayfalar en azından tercih edilebilir. Bunun yanında sosyal medyada imitasyon takılar çok revaçta. Özellikle darphane baskısı ürünlerde sıkıntı yaşıyoruz. Çünkü birebir taklit ediliyor. Darphane baskısı ürünler imitasyon olarak taklit ediliyor. Aslında bu yasak kanunen. Bunu almak da bir nevi suça ortak olmak aslında. Vatandaşlarımızdan da bu konuda duyarlılık bekliyoruz. Bu tarz ürünlerden uzak dursunlar. Bu tür takılar düğünlerde, derneklerde takılıyor. Takıldıktan sonra mağduriyet oluşuyor tabi ki. Takılan kişiler bozdurmaya geldiklerinde bakıyorlar ki bunlar altın değil. Bu konuda sıkıntılar yaşıyoruz. Gerekli mecralara, yetkili kurumlara gerekli başvuruda bulunduk. Bu konu hakkında Türkiye genelinde yakın zamanda çalışmalar başlayacak”.

Sevgililer Günü’nde en çok tektaş, beştaş yüzüklerin tercih edildiğini söyleyen Özşen, ekonomik kolyelerin tercih edildiği gibi ekonomik pırlantalı ürünlerin de revaçta olduğunu vurguladı. Özşen, pırlantaların artık çok ulaşılamaz ürünler olmadığının altını çizerek, onların fiyatlarının da güncel duruma göre ayarlandığını belirtti.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
TAŞ BOYAYARAK STRES ATTILARÖnceki Haber

TAŞ BOYAYARAK STRES ATTILAR

MAGNESIA'DAN 14 ŞUBAT KAMPANYASISonraki Haber

MAGNESIA'DAN 14 ŞUBAT KAMPANYASI

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!