MANİSA’DA 169 TOPLANMA ALANI VAR

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
MANİSA’DA 169 TOPLANMA ALANI VAR
Deprem sonrasında vatandaşların devletle buluştuğu yer olan toplanma alanlarıyla ilgili yapılan açıklamada Manisa genelinde 169 toplanma alanının bulunduğu açıklandı.

Manisa İl Afet ve Acil Durum (AFAD) Müdürü Jeofizik Mühendisi Güray Karakaya, deprem sonrasında vatandaşların devletle buluştuğu yer olan toplanla alanlarıyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Karakaya, Manisa genelinde 169 toplanma alanının bulunduğunu söyledi. Manisa’da vatandaşların hem e-Devlet üzerinden, hem manisa.afad.gov.tr adresi üzerinden kendi adreslerine ait toplanma alanlarının yerlerini öğrenebileceğini kaydeden Karakaya, “Bu konuda vatandaşları bilgilendirmemiz lazım. Afetlerde, acil durumlarda toplanma alanları Manisa için hazırlanmış durumda. Manisa’da 169 tane toplanma alanı var. Her adres için toplanma alanları mevcuttur. AFAD olarak biz koordinatör kurumuz. Aslında bu toplanma alanlarıyla ilgili belirlemeleri Göç İdaresi yapıyor. Toplanma alanları bizim buluşma alanlarımızdır” dedi.

EN GÜVENLİ ALANLAR

Toplanma alanları ile geçici barınma alanlarının genelde karıştırıldığına dikkat çeken Karakaya, “Toplanma alanları deprem, afet gibi olaylardan sonra vatandaşların buluşma yeri. Neyle buluşma yeri vatandaşın devletle buluşma yeri.  Geçici barınma alanları kurulana kadar vatandaş burada toplanıyor. Yönlendirmeler, çalışmalar, duyurular burada yapılıyor. Süreçle ilgili toplumun bilgilendirilmesi burada yapılıyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü, Kızılay gibi kurumların personeli bulunuyor. Burası en güvenli alan çünkü depremlerde binanız hasar görmemiş olsa bile artçı depremler yaşanacağı için vatandaşların binaları terk etmesi gerekiyor. Bundan dolayı güvenli bir ortamda bulunmaları lazım. Genelde park ve bahçe gibi açık alanlar seçiliyor.  Bakıma muhtaç, yaşlılar, engelliler için çadır kentler kuruluyor. 6 saatte içinde bunlar için çadır kentlerin kurulması gerekiyor. Onun için bu toplanma alanlarında bunların tespiti yapılıyor. Ardından kurulacak çadır kente nakilleri buradan yapılıyor. Daha sonra diğer vatandaşların sevkiyatları çadır kentler tamamlandıkça gerçekleşiyor” diye konuştu.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
DEV ORKİNOS MANİSA’DAÖnceki Haber

DEV ORKİNOS MANİSA’DA

‘AFRİKA İLE İŞ YAPMAK’Sonraki Haber

‘AFRİKA İLE İŞ YAPMAK’

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!