Üst Reklam 970x90
Onemsoft Bilişim
Onemsoft Bilişim

KAMERA ELİNDE GELECEĞİN CEBİNDE

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
KAMERA ELİNDE GELECEĞİN CEBİNDE
TSPB’nin tasarruf ve yatırım bilincini aşılamak amacıyla düzenlediği ‘6. Kamera Elinde Geleceğin Cebinde’ adlı Kısa Film Yarışması için başvurular devam ediyor.

Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği'nin (TSPB) tasarruf ve yatırım bilincini aşılamak amacıyla düzenlediği ‘6. Kamera Elinde Geleceğin Cebinde’ adlı Kısa Film Yarışması için başvurular devam ederken, son başvuru tarihi 6 Mart olan yarışmada dereceye girenlerin 12 bin 500 liraya varan yatırım fonu kazanacağı duyuruldu. TSPB tarafından toplumu tasarrufa yönlendirmek amacıyla düzenlenen ‘6. Kamera Elinde Geleceğin Cebinde’ Kısa Film Yarışması’nda birinci olan filmin yönetmeni 12 bin 500, ikinci 10 bin, üçüncü 7 bin 500 lira değerinde yatırım fonu kazanırken ilk 10'a giren yarışmacılara da bir yıl geçerli İKSV Kırmızı Lale Kart Üyeliği verilecek. Dördüncü olan yarışmacı ise 2014'ten bu yana yarışmanın jüri üyesi olan ve 3 Ağustos 2019 tarihinde geçirmiş olduğu trafik kazasında hayatını kaybeden Cüneyt Cebenoyan adına verilecek Cüneyt Cebenoyan Özel Ödülü kapsamında 5 bin lira değerindeki yatırım fonunun sahibi olacak. Galatasaray Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi Alp Birol, Sinema SE7EN Mecmua Genel Yayın Yönetmeni ve Sinema Yazarı Murat Özer, Sinema Yazarı ve Haber Editörü Selin Gürel, Hürriyet Gazetesi Sinema Yazarı Uğur Vardan ve TSPB Genel Sekreteri İlkay Arıkan'dan oluşan jüri, bugünden yapılan yatırımlarla geleceğe sahip çıkmayı ve yön vermeyi hedefleyen en iyi filmleri seçecek.

TASARRUFUN ÖNEMİNE DİKKAT ÇEKİLİYOR

Yarışmanın jürileri arasında yer alan TSPB Genel Sekreteri İlkay Arıkan, yarışmayla ilgili tasarrufun önemine dikkat çekerken, “sanata dair de katkıda bulunduğumuz etkinliğimizin altıncısını gerçekleştirmekten mutluluk duyuyoruz. Her sene muhteşem kısa filmleriyle birçok kişi yarışmamıza katılıyor. Bu seneki yarışmada da çok güzel filmlerin yer alacağına inancımız tam” dedi. Yarışmaya katılmak isteyenlerin aşağıda yer alan 20 kelimeden en az 10 tanesini kullanarak çektikleri 3 dakikayı aşmayan filmlerini 6 Mart tarihine kadar www.kameraelindegelecegincebinde.com sitesi üzerinden doldurdukları formla birlikte elden, iadeli taahhütlü posta yoluyla veya kurye/kargo aracılığıyla sitede belirtilen adrese teslim etmesi gerekiyor. 18 yaşını dolduran herkesin katılabildiği yarışmaya kayıt olmak için herhangi bir ücret ödenmiyor. Yarışmaya katılan herkesin filmlerinde aşağıdaki kelimelerden 10 tanesinin yer alması gerekiyor; -Bütçe-Birikim-Yatırım-Hedef-Gelecek-Finansal-Planlama-Emeklilik-Risk-Portföy-Yatırım vadesi (kısa, orta, uzun)-Pay (hisse)-Borçlanma aracı-Tahvil/bono-Kira sertifikası-Yatırım fonu-Bireysel emeklilik-Aracı kurum-Portföy yönetim şirketi-Banka-Yatırım danışmanı.

 

 


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
CORONAVİRÜS KARGO YOLUYLA BULAŞMIYORÖnceki Haber

CORONAVİRÜS KARGO YOLUYLA BULAŞMIYOR

FETÖ'DEN ARANAN 12 KİŞİ YAKALANDISonraki Haber

FETÖ'DEN ARANAN 12 KİŞİ YAKALANDI

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!