Onemsoft Bilişim
Onemsoft Bilişim

ESNAFA 1 MİLYON 657 BİN TL DESTEK

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
ESNAFA 1 MİLYON 657 BİN TL DESTEK
Pandemi sürecinde de esnafları yalnız bırakmadıklarını, zor günlerde esnafın destekçisi olmaya devam ettiklerini kaydeden Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, pandemi süresince esnaflara 1 milyon 657 bin TL destekte bulunduklarını söyledi.

 

 

Her zaman esnafın yanında olan Şehzadeler Belediyesi, pandemi sürecinde de yine onları yalnız bırakmadı. Kira almayarak, yüzde 50 kira indirimi yaparak, vergi iadesi ve nakdi destekte bulunarak esnafın zorlu süreci en az zararla atlatmalarını amaçlayan Şehzadeler Belediyesi, bu kapsamda toplamda 1 milyon 657 bin TL destekte bulunmuş oldu.

 

 

 

Kira kolaylığı sağlandı

 

 

 

Pandemi sürecinde esnafa sağladıkları destekleri anlatan Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, “Korona virüs sürecinde iş yerleri kapanan belediyemiz kiracıları esnaflarımıza destek olmak için aldığımız kararlar vardı. Bu süreçte; iş yeri kapanan 51 kiracımızdan 1 Aralık 2020- 28 Şubat 2021 tarihleri arasında, 3 aylık toplam 260 bin 686 TL’lik bir kira bedeli almamış olduk. İş yerleri açık olan ancak iş yapamayan esnaflarımız için de; ocak, şubat, mart 2021 tarihleri arasında kira bedellerinde yüzde 50 indirim uyguladık. Bu süre içinde esnafımıza toplam 484 bin 837 TL’lik bir indirim uygulamış olduk. Nisan ayı meclisimizde aldığımız karar ile de nisan ve mayıs ayı kiralarında da yüzde 50 indirim yapma kararı aldık. Tüm bunlarla birlikte belediyemiz esnaflarımız için toplamda 1 milyon 52 bin TL’lik bir fedakarlıkta bulunmuş oldu. Ayrıca esnaflarımızın nisan, mayıs ve haziran 2020 tarihlerindeki kiralarını da her bir ay için 3’er ay öteliyor ve ötelenen bu her bir ayın kira bedelini de 3’er ay faizsiz şekilde taksitlendiriyoruz.” dedi.

 

 

 

Vergi iadeleri yapıldı

 

 

 

Pandemi sürecinde iş yeri kapanan esnafların ödemiş olduğu çevre temizlik vergisi ile ilan reklam vergilerinin de kapalı kalınan günler için alınmadığını, alınanların iade edildiğini kaydeden Başkan Çelik, “Bu kapsamda da esnaflarımızdan toplam 54 bin TL’lik çevre temizlik ve ilan reklam vergisi almamış olduk” dedi.

 

 

 

Nakdi destek verildi

 

 

 

Esnaflar için yapılan desteklemelerin bunlarla sınırlı kalmadığına değinen Başkan Çelik, 222 esnafa kişi başı 750 TL olmak üzere toplamda 166 bin 500 TL nakdi destekte bulunduklarını ifade etti. Başkan Çelik, “Yaşadığımız bu zorlu süreçleri el birliğiyle, bir ve beraber olarak atlatacağız. Şehzadeler Belediyesi olarak bir hep esnaflarımızın yanında ve destekçisi olduk, bundan sonra da olmaya devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.

 

 

 

Esnafın yanında çalışanlar da unutulmadı

 

 

 

Pandemi sürecinde esnaf odası başkanları ile sürekli irtibat halinde olduklarını kaydeden Başkan Çelik, oda başkanlarından gelen listeler dahilinde esnafların yanında çalışırken, işsiz kalan, işi aksayan ve bu nedenle zor duruma düşen kişilere de gıda kolisi yardımında bulunduklarını söyledi. Başkan Çelik, “Esnafımızın yanında çalışan kardeşlerimiz de bu zorlu süreçten etkilendi. Onların da yanlarında olmayı görev bildik. Hazırladığımız gıda kolilerini esnaf odası başkanlarımızdan aldığımız listeler dahilinde bu kardeşlerimize ulaştırdık.” dedi.

 

Şehzadeler’den esnafa 1 milyon 657 bin TL’lik destek

Şehzadeler’den esnafa 1 milyon 657 bin TL’lik destek

Şehzadeler’den esnafa 1 milyon 657 bin TL’lik destek


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
SOMASPOR'DA ŞAMPİYONLUK COŞKUSUÖnceki Haber

SOMASPOR'DA ŞAMPİYONLUK COŞKUSU

ZEKA ÇEVRECİ TESİSİ İNCELEDİSonraki Haber

ZEKA ÇEVRECİ TESİSİ İNCELEDİ

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!