Üst Reklam 970x90
Onemsoft Bilişim
Onemsoft Bilişim

BİN 260 GENÇ SARIKAMIŞ’I İZLEYECEK

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
BİN 260 GENÇ SARIKAMIŞ’I İZLEYECEK
Gençlik ve Spor Bakanlığı Sarıkamış Harekatı’nın 105’nci yılı anma etkinlikleri kapsamında bin 260 gence Sarıkamış’ı anlatan ‘Beyaz Hüzün’ filmini izletecek.

Gençlik ve Spor Bakanlığınca Sarıkamış Harekatı’nın 105’inci yılı anma etkinlikleri kapsamında Manisa'da beş gün boyunca toplam bin 260 gence Sarıkamış’ta vatan uğruna şehadete yürüyen kahramanlarımızın hikayesinin anlatıldığı ‘Beyaz Hüzün’ sinema filmi izletilecek. Ortaokul, lise, Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü’ne bağlı yurtlarda kalan öğrenciler, Gençlik Merkezleri gençleri ve sporcular, Magnesia AVM Sinema Salonu'nda Sarıkamış harekatının konu edildiği ‘Beyaz Hüzün’ adlı film ile buluşturuluyor. Bu kapsamda Manisa Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından organize edilen etkinliğin ilk gününde 315 genç sinema filmi ile buluşturuldu. Öğrenciler Beyaz Hüzün filmiyle 1’inci Dünya Savaşı'nda Enver Paşa komutasındaki Osmanlı ordusunun, Rus işgali altındaki toprakları kurtarmak için başlattığı ve binlerce askerimizin şehadete yürüdüğü Sarıkamış’taki o ruha tanıklık ederken, tarihe de adeta yolculuk ettiler. Filmi çok beğenen öğrenciler, oldukça duygu dolu anlar yaşadılar.

"GENÇLERİMİZE MİLLİ MANEVİ DEĞERLERİMİZİ ANLATIYORUZ”

Sinema etkinliğini, milli manevi değerleri gençlere daha etkin şekilde tanıtmak, vatan sevgisini aşılamak ve onlara tarih bilincini kazandırmak amacıyla organize ettiklerini belirten Manisa Gençlik ve Spor İl Müdürü Yunus Öztürk, "Bakanlığımızca gençlerimize önemli bir bir etkinlik daha düzenliyoruz. Cuma gününe kadar her gün 315 öğrencimizi Sarıkamış'ı konu alan Beyaz Hüzün filmine götüreceğiz. Toplam da bin 260 gencimize filmi izlettirmeyi planlıyoruz. Organizasyonun faydalı geçeceğine inanıyorum. Milletleri millet yapan destanlar vardır. Sarıkamış da bu destanlardan biridir. Sarıkamış, vatana adanmışlığın destanıdır. Atalarımız, dönmeyeceklerini bile bile bu vatan uğruna canlarını seve seve feda ettiler. Şehitlerimiz o gün vatana nasıl sahip çıkmışsa bizler de bugün aynı şekilde vatanımıza sahip çıkacağız. Yarınlarımıza da geçmişimizi en iyi şekilde anlatacağız. Vatan için gözünü kırpmadan şehit olan kahraman Mehmetçiklerimizi şükran, minnet ve rahmetle anıyoruz" dedi.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
BAĞLAR BUDANMAYA BAŞLADIÖnceki Haber

BAĞLAR BUDANMAYA BAŞLADI

OFİS PROGRAMI SERTİFİKALARI VERİLDİSonraki Haber

OFİS PROGRAMI SERTİFİKALARI VERİLDİ

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!