Üst Reklam 970x90
Onemsoft Bilişim
Onemsoft Bilişim

“BAĞIMSIZLIK KARAKTERİMİZİN AYNASIDIR”

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
“BAĞIMSIZLIK KARAKTERİMİZİN AYNASIDIR”
KGK Manisa İl Temsilcisi Hakan Özen Çanakkale Zaferi´nin 105’nci Yıldönümü nedeniyle yaptığı açıklamada “Zaferin kaynağı bağımsızlıktan asla vazgeçmeyen şiarımızda saklıdır” dedi.

Küresel Gazeteciler Konseyi (KGK) Manisa İl Temsilcisi ve Demokrat Gazeteciler Yazarlar Derneği (DGYD) Başkanı Hakan Özen Çanakkale Zaferi´nin 105’nci Yıldönümü ve 18 Mart Şehitleri Anma Günü nedeniyle yazılı basın açıklaması yaptı. Bağımsızlık ruhunun Türk milletinin karakterinin aynası olduğunu ifade eden Başkan Hakan Özen, “Seyit Onbaşı’ya 275 kiloluk top mermisini namluya sürme kudretini veren, Yahya Çavuşlarla birlikte Mehmetçiğin göğsünde sembolleşerek Çanakkale’yi geçilmez kılan güç, Çanakkale ruhunun yüceliğinde ve kahraman Türk milletinin ‘Gerekirse ölürüm ama bağımsızlığımdan asla vazgeçmem’ şiarında saklıdır” dedi.

“EN BÜYÜK LİDER MUSTAFA KEMAL”

Çanakkale Zaferindeki ruh ve bağımsızlık ateşinin 19 Mayıs 1919´da başlayan Kurtuluş Savaşı ve 15 Temmuz gecesi hain derbe girişimini geri püskürten ruh ve vatan aşkı ile aynı olduğunu belirten Hakan Özen, açıklamasını şöyle sürdürdü: “Bu kararlılık ve emperyalizme meydan okuyan ruhla şanlı Türk tarihine yeni zaferler kazandıran bağımsızlık ruhunu birbirinden ayırmak imkansızdır. Bu bağımsızlık ruhu Türk olmanın Anayasasıdır ve her dönemde yeni kahramanlar doğurmuştur. Bu kahramanlar başta olmak üzere tüm şehitlerimizin adları tarihe altın harflerle yazılmıştır. Çanakkale Zaferi´nin mimarı Enver Paşa ile Çanakkale´de bir deha ve büyük bir komutan olarak doğarak 19 Mayıs 1919´da bağımsızlık ateşini yakan ve Dünya´da eşi benzeri olmayan bir İstiklal Savaşı kazandıran büyük lider Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere bize bu vatanı bahşeden tüm kahraman şehitlerimizi minnetle ve rahmetle anıyor, Çanakkale Zaferi´nin 105’inci Yıldönümü’nü en içten dileklerimle kutluyorum”.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
ÜRETİCİYE ERKEN UYARILI DESTEKÖnceki Haber

ÜRETİCİYE ERKEN UYARILI DESTEK

KORKUNÇ KAZADA 3 CAN KAYBISonraki Haber

KORKUNÇ KAZADA 3 CAN KAYBI

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!