• mih sol
  • mih sag

FERİDUN DÜZAĞAÇ HAYRANLARIYLA BULUŞTU

FERİDUN DÜZAĞAÇ HAYRANLARIYLA BULUŞTU
Rock müziğin efsane isimlerinden Feridun Düzağaç, Manisa Sümerpark Spor Kompleksi’nde sahne alarak hayranlarına coşku dolu saatler yaşattı.

Haber: Nezih VAROL

Aşk şarkılarının muhteşem yorumcusu Feridun Düzağaç mesir festivali etkinlikleri kapsamında geldiği Manisa’da hayranlarıyla buluştu. Ada Medya’nın Sümerpark Spor Kompleksi’nde başarılı bir organizasyonla Manisalılarla buluşturduğu Düzağaç, sergilediği sahne performansıyla yıllara meydan okuduğunu bir kez daha kanıtladı. Müzik hayatına ilk kez 1988 senesinde üniversitede kurduğu grupla giren sevilen sanatçı, o zamandan beri seslendirdiği bütün şarkılarda başarı yakaladı, aynı zamanda film ve dizilerde de yer aldı.

FERİDUN DÜZAĞAÇ KİMDİR?

Feridun Düzağaç şarkıcı, besteci, söz yazarı ve aranjördür. Adana Borsa Lisesi'nde okurken okul korosunda ilk müzik deneyimlerini kazandı, üniversite yıllarında okuldaki arkadaşları ile amatörce başladığı müzik hayatında ilk kez Mersin'de Tını Grubu’nun solisti olarak insanların karşısında şarkı söylemeye başladı. İlk bestesi Özdemir Asaf'ın Lavinya'sı, özel radyoların ilk günlerinde Ferdi Tayfur'un ‘Emmoğlu’sunun ardından bir ulusal radyoda en çok istek alan ikinci şarkı oldu. 1990 yılında yine aynı üniversitedeki 13 amatör şair arkadaşıyla ‘İlk Rüzgar’ adını verdikleri antolojik formatlı şiir kitabında yazdıklarını yayımladı. 2009 yılı Kral TV Video Müzik Ödülleri'nde ‘Beni Bırakma’ şarkısının klibi ‘Yılın Klibi’ ödülünü kazandı. Sanatçı ayrıca 3 Aralık 2005'te gösterime giren ‘Gece 11.45’ ve 2007 Nisan ayında vizyona giren ‘2 Süper Film Birden’ isimli sinema filmlerinde rol aldı. 24 Ekim 2008'de gösterime giren ‘Aşk Tutulması’ isimli sinema filminde konuk oyuncu olarak bir doktoru canlandırdı. Yine 2008 yılında başrolünü Şevval Sam ile paylaştığı Derman ve Ekim itibarı ile ‘Binbir Gece’ adlı televizyon dizilerinde oynadı. Birçok parçasını Bozcaada'da yazdı, tarihin ve doğanın iç içe geçtiği bu ada, Feridun Düzağaç'a ilham kaynağı oldu.

 

Bu haber 323 kez okundu
İLGİLİ Manisa HABERLERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
YAZARLARIMIZ
ANKETİMİZE KATILIN
SON DAKİKA
PUAN DURUMU