• Manisa İnternet Haber | Facebook
  • Manisa İnternet Haber | Twitter
  • Manisa İnternet Haber | Google+

ÇİLOĞLU UMUDA IŞIK OLDU

ÇİLOĞLU UMUDA IŞIK OLDU
MCBÜ, hayırsever Dündar Çiloğlu`nun desteğiyle kanser hastalarına umut ışığı olacak Onkoloji Hastanesi`nin temelini attı.

Haber: Nezih VAROL
Manisa Celal Bayar Üniversitesi (MCBÜ) kanser hastalarına umut ışığı olacak Onkoloji Hastanesi için düğmeye bastı. MCBÜ Sağlık Yerleşkesi’nde bulunan bin 388 metrekarelik alana, toplam kapalı alanı 5 bin 148 metrekare olarak inşa edilecek hastane binasının temel atma töreni Manisa Valisi Mustafa Hakan Güvençer, CBÜ Rektörü Prof. Dr. A. Kemal Çelebi, hastane yapımına finansal destek veren hayırsever işadamı Dündar Çiloğlu ve ailesinin katılımıyla gerçekleşti. CBÜ Onkoloji Hastanesi’nin temel atma törenine Çevre eski Bakanı ve CBÜ Yüksek Öğrenim Vakfı Başkanı Rıza Akçalı, Yunusemre Kaymakamı Ahmet Erdoğdu, Yunusemre Belediye Başkan Yardımcısı Şule Uygur, Şehzadeler Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Önal, MASKİ Genel Müdürü Yaşar Coşkun, çok sayıda akademisyen, sağlık çalışanı ve öğrenci katıldı.

KANSERE ÇARE OLACAK
Tümörlerle uğraşan bilim dalı olan Onkoloji, bütün tümörlerin teşhis ve tedavilerini ve bu konulardaki gelişmeleri sahası içine alıyor. Çeşitli tip kanserlerin erken teşhisinin sağlanması, yeni teknikler geliştirilmesi, bilgisayarlı tomografi, ultrasound, nükleer manyetik rezonans tekniği bunlardan sadece bir kaçı. Tüm dünyada olduğu gibi kanserin ölüm sebepleri arasında ilk sıralarda yer alması günümüzde Onkoloji Hastanelerinin önemini iyice arttırdı. Bu gerçekten hareketle Manisa Valisi Güvençer ve CBÜ Rektörü Çelebi, temel atma töreninde yaptıkları konuşma sonrası Onkoloji Hastanesi’ne katkısı nedeniyle Dündar Çiloğlu’na teşekkür ederek plaket ve çiçek takdim etti. Tamamlandığında bodrum dahil 4 kat olacak hastane binasında 6’sı engellilere ait olmak üzere 20 hasta, 12 doktor ve hemşire odası, 9 poliklinik, 27 hastanın aynı anda tedavi göreceği kemoterapi odası bulunacak. Palyatif hasta bakım servisi ile buna bağlı yoğun bakım ünitelerinin de bulunacağı hastanenin projesinin çoğunluğu CBÜ’nün yapı işleri ve mühendisleri tarafından hazırlandı.

 

 


Bu haber 520 kez okundu
İLGİLİ Manisa HABERLERİ