• Manisa İnternet Haber | Facebook
  • Manisa İnternet Haber | Twitter
  • Manisa İnternet Haber | Google+

AK PARTİ YENİ, GENÇ VE EĞİTİMLİ OLACAK!

AK PARTİ YENİ, GENÇ VE EĞİTİMLİ OLACAK!
Kongre takvimini kamuoyuyla paylaşan AK Parti İl Başkanı Mersinli, Genel Başkanı Erdoğan`ın `Metal Yorgunluğu` prensibinden hareket edeceği mesajını verdi.
Haber: Nezih VAROL
16 Nisan Referandumu’nun ardından 21 Mayıs’da AK Parti Genel Başkanlığına seçilen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, son günlerde sık sık iç siyasetle ilgili mesajlar veriyordu. Önce olağanüstü kongrede, ardından 31 Mayıs’ta katıldığı ilk AK Parti Meclis Grubu’nda, 25 Haziran’da da İstanbul İl Örgütü’nün düzenlediği bayramlaşma toplantısında Erdoğan, “Teşkilatlarımızda metal yorgunluğu var, kapsamlı bir değişim yapmak için kararlıyım” demişti. “Yeni sistemde başarı çıtası yüzde 50+1 oy oldu. Artık işimiz kolay değil. Asıl imtihanımız 2019 Kasım'ında yapılacak seçimler. Yüzde 50'nin üzerinde oy almanın ne kadar zor olduğunu biliyorsunuz. AK Parti olarak 2019'a çok sıkı hazırlanmamız gerekiyor. Kapsamlı bir değişim yapmak zorundayız. Tevazu ehli olarak halkımızla kucaklaşacağız, halkımızla bütünleşeceğiz. Nerede fakir fukara varsa onlara ulaşacağız. Partililerin, filancanın adamı değil, davanın adamı olmaları gerekir” açıklamasında bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bu uyarısı AK Parti Manisa İl Teşkliatı’nda da karşılığını buldu.

BAŞKAN MERSİNLİ MESAJI ALDI
AK Parti Manisa İl Başkanı Berk Mersinli, il başkanlığı binasında bugün yaptığı basın toplantısıyla kongre takvimini kamuoyuyla paylaştı. Mersinli, her ilçede tek adayla kongrelerin gerçekleşeceğini açıkladı. 3 Temmuz itibariyle kongre startının verildiğini belirten Başkan Mersinli, ilçelerde sandıkların kurulduğunu ve delegelerin belirlendiğini söyledi. Yeni seçilen delegelerle beraber ilçe kongrelerini gerçekleştireceklerini vurgulayan Mersinli, “Her ilçemizin 400 delegesi var. Bunların yanında delegeleri var. Delege listelerinde teşkilatın her kesimden insanlarımızın temsil edilmesi noktasında gayret gösterdik. Bölgesel ve coğrafi temsil noktasına, yandaşlık ve hemşerilik bağının olmamasına dikkat ettik” dedi. 19 Ağustos’ta kongre sürecinin başlayacağını ve 12 Kasım’a kadar devam edeceğini belirten Mersinli, kongreleri başarılı bir şekilde gerçekleştirip 18 Kasım’da başlayıp 25 Şubat’a kadar sürecek il kongresiyle tamamlamak istediklerini belirtti. Mersinli ayrıca 17 ilçeyle ilgili titiz çalışmalar yürüttüklerini vurgulayarak Turgutlu’da Mürşit Gedizli, Şehzadeler’de Ahmet Tonguç ve Yunusemre’de Zafer İkinci konusunda devam kararı aldıklarını, Genel Merkezin de birkaç il dışında il kongrelerine mevcut il başkanlarıyla gitme yönünde kararı bulunduğunu ifade etti. Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamalarına paralel olarak teşkilatların belli bir yorgunluğa sahip olduğunu vurgulayan Mersinli, “2019 seçimlerine giderken yepyeni bir yönetim, yeni bir vizyonla halkımızın karşısına çıkmak istiyoruz. Teşkilatlarımızda bir kısım değişikliğe ihtiyaç olduğunu biliyoruz. İlçe yönetimlerimizin yüzde 30’u kadınlardan, yüzde 30’u da 30 yaş altı gençlerden oluşacak. Yönetim Kurulundaki arkadaşlarımızın en az yüzde 30’u üniversite mezun olacak. Terör örgütleriyle ilişkileri olanlara yer vermeyeceğiz. Manisa adına 50+1 hedefleyerek yola çıkıp en üst oyu almak istiyoruz. AK Parti olarak her zaman sahada olacağız” dedi.
Bu haber 370 kez okundu
İLGİLİ Manisa HABERLERİ