• Manisa İnternet Haber | Facebook
  • Manisa İnternet Haber | Twitter
  • Manisa İnternet Haber | Google+

YUNUSEMRELİ ÇOCUKLAR TATİLLERİNİ SPORLA DEĞERLENDİRİYOR

YUNUSEMRELİ ÇOCUKLAR TATİLLERİNİ SPORLA DEĞERLENDİRİYOR
Yunusemre Belediyesi`nin öğrencilerin yaz tatillerini spor yaparak değerlendirmeleri amacıyla 12 branşta açtığı Yaz Spor Okulları`nda Wushu branşı yoğun ilgi görüyor.
Yunusemre Belediyesi Yaz Spor Okulları’nda Wushu branşını tercih eden öğrenciler bir yandan bu sporu öğrenirken; bir yandan da izcilik, arama kurtarma, ilk yardım ve Kur’an-ı Kerim eğitimi alıyor.

Yunusemre Belediyesi`nin öğrencilerin yaz tatillerini spor yaparak değerlendirmeleri amacıyla 12 branşta açtığı Yaz Spor Okulları`nda Wushu branşı yoğun ilgi görüyor. 75. Yıl Gençlik Merkezi’nde yaklaşık 200 sporcu  Wushu eğitimi alıyor. Haftada 5 günü eğitim gören sporcular Wushu eğitiminin yanı sıra birçok eğitimi de bir arada alıyor. Kursa ilişkin bilgi veren Yunusemre Belediyespor Wushu Antrenörü Yusuf Çetinkaya, amaçlarının başarılı sporcular yetiştirmek olduğunu söylerken ailelere de çağrıda bulunuyor. Çetinkaya sporun çocuklar üzerindeki olumlu etkilerine dikkat çekerek, “Kursa olan ilgi bizi oldukça memnun ediyor. Bu eğitimin yanında çocuklarımız izcilik, arama kurtarma, ilk yardım eğitimi alırken Kur’an-ı Kerim de öğreniyor. Amacımız burada olimpiyatlara katılabilecek düzeyde başarılı, topluma faydalı, kendine güvenli bireyler yetiştirebilmek. Tabi bu tür organizasyonlar desteksiz olmuyor. Bu anlamda verdikleri desteklerden dolayı başta Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi’ye ve kulüp başkanımız Arif Alkan’a çok teşekkür ediyorum” dedi.

VELİLER KURSLARDAN MEMNUN
İki kızını kursa gönderen öğrenci velisi Naciye Köprülü ise velilere çağrıda bulunarak, “2 kızım var. Bir yıldan fazla bir süredir eğitim görüyor. Çok dolu dolu bir program. Kur’an-ı Kerim öğreniyorlar. Yüzme dersleri alıyorlar. Buradan sizin aracılığınız ile hocamıza ve bu çalışmayı yapılmasında ön ayak olanlara çok teşekkür ediyorum. Bütün ailelerimize bu sporu tavsiye ediyorum” diye konuştu.  

3 yıldır Wushu yapan 14 yaşındaki Aydın Battal da duygularını şu sporla anlattı:  “14 yaşındayım. 3 senedir Wushu yapıyorum. Bedensel ve zihinsel olarak beni geliştirdiği için bu sporu tercih ediyorum”
Bu haber 291 kez okundu
İLGİLİ Manisa HABERLERİ