• Manisa İnternet Haber | Facebook
  • Manisa İnternet Haber | Twitter
  • Manisa İnternet Haber | Google+

Manisa`da 8 savcı ve hakimin görev yeri değişti

Manisa`da 8 savcı ve hakimin görev yeri değişti
Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) Birinci Dairesince hazırlanan yaz kararnamesiyle 780 hakim ve savcının yeri değiştirildi.
HSK Birinci Daire Başkanlığından kararnameye ilişkin yapılan yazılı açıklamada, “2017 yılı yaz kararnamesine ilişkin çalışmalar, 03 Temmuz 2017 tarihi itibarıyla sonuçlandırılarak karara bağlanmıştır. Meslektaşlarımızın görev yerlerinden ayrılmalarına ilişkin tebligatlar daha önce ilan edilen takvim doğrultusunda gönderilecektir. Kararnameye ilişkin yeniden inceleme talebi olanların, durumlarının bir an önce kesinleştirilmesini sağlamak amacıyla, tebligat yapılmasını beklemeksizin taleplerini en geç 10 Temmuz 2017 tarihi mesai bitimine kadar UYAP personel ekranından ‘Atanma Talep Formu’ nun açıklama kısmını doldurmak suretiyle yapmaları gerekmektedir. Ayrıca fiziki olarak dilekçe göndermelerine gerek bulunmamaktadır. Ataması yapılan meslektaşlarımıza yeni görev yerlerinde başarılar diler, kararnamelerin meslektaşlarımızın ailelerine, yargı teşkilatına ve ülkemize hayırlı olmasını temenni ederiz” denildi.

Manisa Cumhuriyet Başsavcısı Akif Celalettin Şimşek Yargıtay Cumhuriyet Savcılığına atandı. Yerine ise Ordu Cumhuriyet Başsavcısı olarak görev yapan Ahmet Çiçekli atandı.

Manisa Hakimi Ayten Atalayın Ertürk, Adana Bölge Adliye Mahkemesi Üyeliği'ne,
Manisa Hakimi Müyesser Karagöz, Elmalı Ağır Ceza Mahkemesi Başkanlığı'na,
Akhisar Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Nadir Yağcı, Burdur Cumhuriyet Başsavcılığı'na,
Akhisar Hakimi Esra Dokur, Aydın Hakimliği'ne,
Akhisar Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Aytaç Ballı, İzmir Hakimliği'ne
Alaşehir Hakimi Yeşim Can, Bursa Hakimliği'ne,
Akhisar Hakimi Fatma Günay, Yargıtay Tetkik Hakimliği'ne,
Turgutlu Hakimi Bilal Cantürk, Bursa Hakimliği'ne atandı.

Bu haber 742 kez okundu
İLGİLİ Manisa HABERLERİ