• Manisa İnternet Haber | Facebook
  • Manisa İnternet Haber | Twitter
  • Manisa İnternet Haber | Google+

Kuvvetli Gök Gürültülü Sağanak Yağışlara Dikkat !

Kuvvetli Gök Gürültülü Sağanak Yağışlara Dikkat !
Meteoroloji 2.Bölge Müdürlüğü Tahmin ve Erken Uyarı Merkezi sağanak yağışa karşı uyardı.
Meteoroloji 2.Bölge Müdürlüğü Tahmin ve Erken Uyarı Merkezi`nden yapılan açıklama şöyle;
Bölgemizde halen mevsim normalleri civarında seyreden hava sıcaklıklarının; Yarın (18.06.2017 Pazar günü) Balkanlar üzerinden gelecek serin havayla birlikte kuzeybatı kesimlerden başlayarak hissedilir derecede (6-10 C) azalacağı tahmin ediliyor.

Bugün (17.06.2017 Cumartesi) akşam saatlerinden sonra Çanakkale'de başlayacak sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların 18.06.2017 Pazar günü bölgemiz genelinde etkili olması, Çanakkale'nin doğusu, Balıkesir ve Manisa geneli ile İzmir'in kuzey ve doğusunda yerel olarak kuvvetli olacağı tahmin ediliyor.

19.06.2017 Pazartesi günü; bölge genelinde yağışların devam edeceği, Çanakkale'nin doğusunda, Balıkesir'in merkez çevresi ile kuzeyi ve doğusunda, Manisa'nın doğusunda yerel olarak kuvvetli olarak görüleceği bekleniyor.

Pazar günü kuzeybatı kesimlerde, Pazartesi günü bölgemizin tamamında 6 - 10 derece azalarak mevsim normallerinin altına düşecek hava sıcaklıklarının, Salı günü tekrar artış trendine gireceği tahmin ediliyor.
Beklenen kuvvetli gökgürültülü sağanak yağış ve kuvvetli yağışla birlikte kısa süreli fırtına nedeniyle oluşabilecek olumsuzluklara karşı (ani sel, su baskını, yıldırım, lokal dolu yağışı, çatı uçması, ağaç ve direklerin devrilmesi, ulaşımda aksamalar vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

Bu haber 984 kez okundu
İLGİLİ Manisa HABERLERİ