• mih sol
  • mih sag

AYTAÇ’A ‘ONURSAL BAŞKANLIK’ TACI

AYTAÇ’A ‘ONURSAL BAŞKANLIK’ TACI
Manisa Gazeteciler Cemiyeti’nin 37 yıldır başkanlık görevini yürüten Ertuğrul Aytaç, 22’nci Olağan Genel Kurul’da ‘Onursal Başkan’ seçilerek başkanlığı Ali Filizkan’a devretti.

Haber: Nezih VAROL

10 Nisan 1957 yılında kurulan Manisa Gazeteciler Cemiyeti'nin 22’nci Olağan Genel Kurulu bugün Manisa Büyükşehir Belediyesi Kültür Sitesi Lale Salonu’nda geniş bir katılımla gerçekleşti. 1981 yılından bugüne 37 yıldır kesintisiz olarak Manisa Gazeteciler Cemiyeti Başkanı olarak görev yapan ve meslektaşları arasında ‘Efsane Başkan’ olarak bilinen Ertuğrul Aytaç, genel kurulda Onursal Başkan seçilirken, 21 yıldır Yeni Asır Gazetesi Manisa Büro Şefi olarak görev yapan Ali Filizkan da Başkanlık görevine getirildi. Genel Kurul’a Manisa Basın İlan Kurumu İl Müdürü Yusuf Kahraman, Şehzadeler Belediye Başkan Yardımcısı Bilal Demir, Duayen Köşe Yazarı Öcal Uluç, İhlas Haber Ajansı (İHA) İzmir Bölge Müdürü Özcan Aydın, yerel ve ulusal basın mensupları katıldı. Divan başkanlığına Şehzadeler Belediye Başkan Yardımcısı Bilal Demir, katip üyeliğine Manisa Valiliği Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Şehriban Yıldırım ve Manşet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hülya Kılınç'ın seçildiği genel kurul saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Ertuğrul Aytaç genel kurulda yaptığı veda konuşmasında bugüne kadar destek olan herkese teşekkür ederek, yeni yönetime başarılar diledi. Genel kurulda bir konuşma yapan Manisa Basın İlan Kurumu İl Müdürü Yusuf Kahraman ise yeni yönetime görevinde başarılar dileyerek, gazetecilerin sarı basın kartı alması için mücadele etmesini istedi. Manisa Gazeteciler Cemiyeti’nin yeni Başkanı seçilen Ali Filizkan ise, 2018 yılının basın camiası açısından çok sıkıntılı geçtiğini belirterek, ekonomik nedenlerden dolayı gazetelerin küçülmeye gittiğini, bir kısmının kapanmak zorunda kaldığını ve bunun sonucunda da birçok gazetecinin işsiz kaldığına dikkat çekti. Filizkan, cemiyetin daha iyi yerlere gelmesi için basın camiasından destek istedi.

EFSANE ARTIK ONURSAL BAŞKAN

Genel kurula verilen bir önergeyle cemiyete 37 yıl boyunca başkanlık görevi yapan Ertuğrul Aytaç'ın 'Onursal Başkan' olması talebi gazetecilerin oy birliğiyle kabul edildi. Ali Filizkan ve Öcal Uluç cemiyetin onursal başkanı Ertuğrul Aytaç’a Gazeteciler Cemiyeti’nin simgesinden yapılan bir plaket vererek hizmetlerinden dolayı teşekkür etti. Ali Filizkan başkanlığındaki Manisa Gazeteciler Cemiyeti’nin yeni yönetiminde Genel Sekreter Mehmet Hakkı Özbayır, Başkan Yardımcısı Ümit Murat Yalçın, Muhasip Üye Zerrin Ağar, Üyeler Ertan Korkmaz, Ali Bozkurt ve Gökhan Aytaç yer aldı.

 

Bu haber 468 kez okundu
İLGİLİ Manisa HABERLERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
YAZARLARIMIZ
ANKETİMİZE KATILIN
SON DAKİKA
PUAN DURUMU