• mih sol
  • mih sag

İLK KİTAP İLK İMZA

İLK KİTAP İLK İMZA
“Bir kişi hayatta da yol bulmak istiyorsa bir haritaya, atlasa ihtiyacı vardır” diyerek ‘İçsel Yolculuk Atlası’ adlı ilk kitabını yazan Emel Eva Tokuyan, Magnesia AVM’de okurlarıyla buluştu.

Haber: Nezih VAROL

Aktiffelsefe Halkla İlişkiler Koordinatörü, Yazar Emel Eva Tokuyan’ın ilk kitabı olan İçsel Yolculuk Atlası’nın okurlarıyla buluşmasının ardından tanıtım ve imza günü de gerçekleşti. Magnesia AVM’de dün saat 17.00’den itibaren okurların aldığı kitaplarını imzalayan Emel Eva Tokuyan, bu mutlu ve heyecanlı olduğu ilk imza gününde kendisini yanlız bırakmayan kitapseverlere ve dostlarına teşekkür etti. Tokuyan, “Kalbine dokunduğunuz ve kalbinize dokunan insanlarınız varsa, en şanslı insansınız. Bu imza gününde; inceliklerle dolu ve herşeye rağmen yanımda olabilen büyük küçük tüm insanlarıma sonsuz teşekkürler” diyerek duygularını sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımına taşıdı. İmza saati öncesinde Radyo HİRAŞ’ta yayınlanan ‘Manisa’da Yaşam’ programına katılan Tokuyan, sunucu Rıfat Emin Uygur’un, “Kitap yazmaya nasıl karar verdiniz?” sorusuna şu yanıtı vermişti: “Okuyan insanlarda bir süre sonra doğal olarak yazma isteği ortaya çıkıyor. Bu isteğin bende oluşmasında öğretmen olmamın da etkisi var. Köşe yazmaya başladığımda ve yazılarım okunur olduğunda, çevremdeki dostlarım, öğrencilerim ve okuyucularım kitap yazmam konusunda büyük destek oldu. Bir kişinin hayatta da yol bulmak istiyorsa bir haritaya, atlasa ihtiyacı olduğu düşüncesinden yola çıkarak ‘İçsel Yolculuk Atlası’ adlı ilk kitabımı yazdım. Benim için öncelik fikirlerin çoğalması, cehaletin azalması, okumayı ve düşünmeyi teşvik etmek”.

EMEL EVA TOKUYAN KİMDİR?

Yazar-Aktiffelsefe Halkla İlişkiler Koordinatörü. Eğitim fakültesi mezunudur. 20 yıldır Aktiffelsefe bünyesinde Felsefe ve Psikoloji seminerleri vermektedir. Dokuz Eylül Üniversitesi’nde, Çeşme Sağlık Festivali’nde, Konak Belediyesi Alsancak Şenlikleri’nde, Celal Bayar Üniversitesi’nde konferanslar, sunumlar ve workshoplar yapmıştır. Küçük yaşta aldığı Karate eğitimine 1999 yılında Tai Chi Chuan, 2007 yılında da Nei Kung eklemiştir. Felsefe, Psikoloji, Felsefi Savunma Sanatları konularında Türkiye’nin çeşitli illerinde eğitim vermeye devam etmektedir. Bine yakın sosyal sorumluluk projesinde aktif olarak görev almıştır. Üç yıl bölgesel bir radyoda her gün kültür-sanat programı hazırlayıp sunmuştur. Sayısız televizyon ve radyo programına konuk olarak katılmıştır. Küçük yaşlardan itibaren hobi olarak yaptığı resim çalışmalarının oluşturduğu bir kişisel, dört karma sergi açmıştır. Amatör olarak müzik ile ilgilenmiştir. Yazıları manisainternethaber.com ve aktiffelsefebornova.org/basindabiz web siteleri ve Yeni Giresun Gazetesi’nde yayınlanmaktadır.

KİTAP ARKA KAPAK YAZISI

İÇSEL YOLCULUKLAR ATLASI; yolcu olduğunu hatırında tutmaya çalışan bir bakışın söyledikleri. Her şey gider, her şey geçer; geride sadece anlam ve tecrübe kalır. İnsanı anlamlı kılan biricik şey hayata kattıkları ve paylaştıklarıdır.

Hepimizin içinde; dışından yansıyan görüntüleri yorumlayan, harmanlayan, işlevsel bir şeye dönüştüren bir küçük hoca, bir küçük kıvılcım vardır. Diliyorum ki İçsel Yolculuklar Atlası her birimizin içindeki o küçük kıvılcımı biraz daha büyütsün. İçimizden aydınlattığımız dünya, başka kıvılcımları da büyütmeye, dünyayı daha güzel, daha yaşanır bir hale getirmeye ilham olsun.

Bu haber 569 kez okundu
İLGİLİ Manisa HABERLERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
YAZARLARIMIZ
ANKETİMİZE KATILIN
SON DAKİKA
PUAN DURUMU