• Manisa İnternet Haber | Facebook
  • Manisa İnternet Haber | Twitter
  • Manisa İnternet Haber | Google+

Kaybedeni olmayan yarışmanın tanıtımı yapıldı

Kaybedeni olmayan yarışmanın tanıtımı yapıldı
Bu yıl 6`ncısı yapılacak olan Ufka Yolculuk Kültür Yarışmaları kapsamında Kur`an-ı Kerim Meal Bilgi Yarışmasının tanıtımı büyük ilgi gördü.
Bu yıl 6’ncısı gerçekleştirilecek olan Ufka Yolculuk Kültür ve Bilgi Yarışmaları kapsamında Kur’an-ı Kerim Meal Bilgi Yarışmasının tanıtımında konuşan Manisa Sancak Çevre, Eğitim, Gençlik ve Spor Kulübü Derneği Başkanı İbrahim Gümüş, “Bizim gayemiz cemiyete, topluma, ülkemize ve ümmete faydalı olacak nesillerin yetişmesine faydalı olabilmek” dedi.

Ufka Yolculuk Kültür Yarışmaları kapsamında bu yıl 6’ncısı düzenlenecek olan Kur’an-ı Kerim Meal Bilgi Yarışması tanıtımı Yunusemre Belediyesine ait Yunuspark Kafe’de gerçekleştirildi. Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programın açılış konuşmasını yapan Sancak Çevre, Eğitim, Gençlik ve Spor Kulübü Derneği Başkanı İbrahim Gümüş, “Bu yıl 6’ncısını gerçekleştireceğimiz yarışmamızın konusu Kur’an ve sünnet bütünlüğü, teması ise sünnet olmadan ümmet olmaz. Bizim gayemiz cemiyete, topluma, ülkemize ve ümmete faydalı olacak nesillerin yetişmesine faydalı olabilmek. Bunu bireysel olarak kendimize ve toplum hayatına yaşatılması ve anlatılmasıyla ilgili farkındalık oluşturmak amacıyla, hedefimiz olan 8 milyar insana ulaşmak” dedi.

"Kişisel menfaat yerine ülke ve ümmet menfaati"
Müslüman bir kişinin, iyi bir insanın, yaşadığı toplumda aynı sahabeler gibi sünneti ihya ederek, yaşadığı toplumun değişimini ve dönüşümünü sağlaması gerektiğini kaydeden Gümüş şunları söyledi: “Maksat, Allah’ın rızası ve usulde doğru ise yaptığımız işin hacmi o kadar önemli değil. Kişisel menfaatin önüne, ülkenin ve ümmetin menfaatini çıkardığınız zaman önümüzdeki engeller Elhamdülillah bir bir kalkıyor. Kardeş olmanın, ümmet olmanın, birlikte olmanın kriterleri var, prensipleri var. Birincisi yanında olmak, ikincisi yardımcı olmak, üçüncüsü ise destek olmaktır. Bu ufka yolculuğumuzu, cennet yolculuğuna çeviren yarışmamız için yanımızda olduğunuz için, yardımcı olduğunuz için ve destek olduğunuz için hepinize çok teşekkür ediyorum. Bu yarışmamıza maddi manevi desteklerini veren Yunusemre Belediye Başkanımız Mehmet Çerçi, Şehzadeler Belediye Başkanımız Ömer Fark Çelik’e çok teşekkür ediyoruz. Ayrıca Milli Eğitim Bakanlığına, okul müdürlerimize, öğretmenlerimize, velilerimize ve öğrencilerimize çok teşekkür ediyoruz. Manisa’da faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşlarımıza da çok teşekkür ediyoruz. Bizlere destek verdiniz ve yanımızda oldunuz. Yarışmamızın Manisa’ya, ülkemize ve dünya insanlığına faydalı olmasını diliyoruz.”
Gümüş’ün konuşmasının ardından yarışmanın komisyon üyelerinden Celali İlhan tarafından yarışmanın amacı ve içeriğiyle ilgili bir sunum yapıldı.

Ödül yağmuru
Son başvuru tarihi 4 Mart olan yarışmanın 8 Nisan’da gerçekleştirileceği öğrenildi. Bu yıl ana teması Kur’an ve sünnet bütünlüğü olan yarışmada binlerce hediye dağıtımı yapılıyor. 3 dil ve 11 ayrı kategoride düzenlenecek yarışmanın A, B, C, D, E, F, G, H kategorilerinde birinci olanlar 2 umre seyahati + 2 bin 500 lira veya 2 dosta yolculuk + 2 bin 500 lira, ikinci olanlar 2 umre seyahati + bin 500 lira veya 2 dosta yolculuk + bin 500 lira, üçüncü olanlar 2 umre seyahati + 500 lira veya 2 dosta yolculuk + 500 lira ödüllerine hak kazanacak. Bu kategorilerde 4. - 10. olanlara ve I, J, K kategorilerinde ilk üçe girenler ise tablet bilgisayar ödüllerini kazanacak. Ayrıca, yarışmada dereceye girenler yaşadıkları illerde yarışmayı organize eden proje ortakları tarafından da çeşitli ödüllere layık görülecek.
Yarışmanın Manisa ayağını yürüten Sancak Çevre, Eğitim, Gençlik ve Spor Kulübü Derneği tarafından düzenlenen tanıtım toplantısına Dernek Başkanı İbrahim Gümüş, Yunusemre Belediye Başkan Yardımcısı İdris Avşar, Şehzadeler Belediye Başkan Yardımcısı Bilal Demir, Genç Memur Sen Manisa İl Temsilcisi Orhan Güzel, STK temsilcileri, dernek üyeleri, il merkezi ve ilçelerden öğretmenler ile veliler katıldı.
Bu haber 349 kez okundu
İLGİLİ Manisa HABERLERİ