• Manisa İnternet Haber | Facebook
  • Manisa İnternet Haber | Twitter
  • Manisa İnternet Haber | Google+

Bilen, Meclis Araştırma Komisyonu Başkanı oldu

Bilen, Meclis Araştırma Komisyonu Başkanı oldu
Bilen, Bağcılık Sektörü ve Üzüm Üreticilerinin Sorunlarının Araştırılarak Alınacak Tedbirlerin Tespit Edilmesi Maksadıyla Kurulan Meclis Araştırması Komisyonu`nun Başkanı oldu.
7 Kasım 2017 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulunda 1169 Karar Numarası ile kurulan Bağcılık Sektörü ve Üzüm Üreticilerinin Sorunlarının Araştırılarak Alınacak Tedbirlerin Tespit Edilmesi Maksadıyla Kurulan ve 15 üyeden oluşan Meclis Araştırması Komisyonuna, 10.01.2018 tarihinde yapılan toplantıda AK Parti Manisa Milletvekili Av. İsmail Bilen Komisyon Başkanı, İzmir Milletvekili Necip Kalkan Başkanvekili, Adıyaman Milletvekili İbrahim Halil Fırat Sözcü ve Balıkesir Milletvekili Ali Aydınlıoğlu Kâtip olarak seçildi.

Meclis Araştırma Komisyonu Başkanlığına seçilen AK Parti Manisa Milletvekili Av.İsmail Bilen: “Kurulan araştırma komisyonu fiilen çalışmalarına başlamış olup, 3 ay süre ile görev yapacaktır. Kurulan komisyon üzüm üreticilerinin tüm sorunlarını çok yönlü araştırıp masaya yatıracak. Bölge ziyaretleriyle sektörün tüm tarafları dinlenerek, yerinde yapılan araştırma ve incelemeler ile raporlar üzerinden bir değerlendirmede bulunacaktır. Araştırma Komisyonunun bağcılık sektörünün ve üzüm üretiminin geliştirilmesine ve ülkemizin ihracatına önemli katkı sağlayacağına inanıyorum.

Komisyon; üniversitelerden bilim adamlarını, ilgili bakanlıklardan uzmanları aynı zamanda üreticileri ve üretici birliklerini, ihracatçıları, ilgili STK’ları davet edip; sorunları ve alınması gereken tedbirleri dinleyip raporlaştıracaktır.

Komisyonumuzun çalışmalarının ülkemiz ekonomisine ve müstahsilimize hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ediyorum” dedi.
Bu haber 381 kez okundu
İLGİLİ Manisa HABERLERİ