• Manisa İnternet Haber | Facebook
  • Manisa İnternet Haber | Twitter
  • Manisa İnternet Haber | Google+

KISA OLAN BACAĞI MİLİM MİLİM UZATILDI

KISA OLAN BACAĞI MİLİM MİLİM UZATILDI
Manisa`nın Salihli ilçesinde bir bacağı diğer bacağından 7 santimetre kısa olan 14 yaşındaki çocuğun bacağı, bacağına takılan aparat sayesinde 3 ayda 7 santimetre uzatıldı.
Manisa`nın Salihli ilçesinde bir bacağı diğer bacağından 7 santimetre kısa olan 14 yaşındaki çocuk, özel bir hastanede gerçekleştirilen operasyon sonrası bacağına takılan aparat sayesinde 3 ayda 7 santimetre uzatıldı.

Manisa'nın Salihli ilçesinde 14 yaşındaki Gülben Coşkun bir bacağı diğerinden kısa olarak doğdu. 14 yaşına geldiğinde iki bacağının arasındaki farkın 7 santimetreyi bulması nedeniyle Coşkun, yürümekte büyük zorluklar yaşadı. Salihli'de bulunan özel bir hastanede tedavi altına alınan gencin bacağına operasyonla aparat takıldı. 3 boyunca sık sık hastanede aparatları ayarlanan Coşkun bacağı milim milim 7 santimetreye kadar uzatıldı. Operasyon hakkında bilgi veren Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Op. Dr. Günhan Dilber “Gencimizin yürümesinde aksaklıklara yol açan sol bacağındaki ilk uzatma ameliyatını geçtiğimiz eylül ayında gerçekleştirdik. Ameliyatta kemiğin ortadan kesilerek dışarıdan aparatla kademeli olarak uzatma işlemi başlatıldı. Ocak ayına kadar kısa olan bacak kademeli olarak milim milim 7 santim uzatıldı. Şuan gencimizin bacak eşitsizliği ve topallaması giderilerek doğuştan gelen sağlık sorunu çözüme kavuşmuş oldu” dedi.

Bundan sonra arkadaşları gibi rahat bir şekilde yürüyüp, koşabileceği için çok mutlu olduğunu ifade eden 14 yaşındaki Gülben Coşkun, “Bu hayallerimi gerçekleştiren doktoruma teşekkür ediyorum” dedi.
Bu haber 765 kez okundu
İLGİLİ Manisa HABERLERİ