• Manisa İnternet Haber | Facebook
  • Manisa İnternet Haber | Twitter
  • Manisa İnternet Haber | Google+

ASKERLER GRİP OLDU

ASKERLER GRİP OLDU
Mayıs ve Haziran aylarında yedikleri yemekten zehirlenmelerin meydana geldiği Manisa`da, bu kez de askerler ağır gribal şikayeti ile hastaneye kaldırıldı.
Haber: Nezih VAROL
Mayıs sonu ve Haziran ayı içerisinde binlerce askerin yedikleri yemekten zehirlenmelerin meydana geldiği Manisa’da, bu kez de askerler ağır gribal şikayeti ile hastaneye kaldırıldı. Vatani görevini yapan 10’a yakın asker akşam yemeğinin ardından ağır gribal sıkıntı ile askeri revire geldi. Burada doktorların yaptıkları ilk muayene sonuçlarına göre askerlerin Merkez Efendi Devlet Hastanesi’ne sevkine karar verildi. Hastane acil servisine gelen askerlere ilk müdehalayi yapan doktorlar ağır grip şikayeti ile kendilerine başvuran askerlere serum bağlayarak tedavilerine başladı. Yapılan ilk tetkiklerde askerler halsizlikten şikayet edip kalplerinde ağrı olduğunu dile getirdiler.

TEDAVİLERİ TİTİZLİKLE YAPILDI
Askerlerin tedavileri büyük bir titizlikle gerçekleştirilirken, diğer askerlere de herhangi bir sağlık sorunu olup olmadığı taraması yapıldığı öğrenildi. Manisa Sağlık Müdürlüğü’ne bağlı birim yetkilileri de gözlenen grip şikayeti nedeniyle başka vakaların başvurabileceği ihtimali doğrultusunda alarma geçti.
Diğer yanda Mayıs ve Haziran ayında yedikleri yemek sonrası bir askerin hayatını kaybetmesi ve yüzlerce askerin  zehirlenmesi ile sonuçlanan olayla ilgili ilk duruşmanın 24 Nisan 2018’de Manisa 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüleceği öğrenildi.
Bu haber 569 kez okundu
İLGİLİ Manisa HABERLERİ